Zakończenie rozgrywek juniorów młodszych w hokeju na trawie

Zakończyły się rozgrywki eliminacyjne do finałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych w hokeju na trawie w grupie południowo-centralnej. Zespół HKS Siemianowiczanka niestety nie awansował do turnieju finałowego, zajmując ostatecznie 2 miejsce w grupie, które jak się okazało nie było premiowane awansem. Stało się tak, ponieważ w trakcie rozgrywek tuż przed rozpoczęciem rundy rewanżowej PZHT niespodziewanie zmienił regulamin rozgrywek i zamiast dwóch zespołów z awansem z naszej grupy premiował tylko pierwsze miejsce. My natomiast w meczu na szczycie po zaciętym i dramatycznym meczu ulegliśmy drużynie KS Cieszyn 0-1. W tym najważniejszym meczu zabrakło determinacji, skuteczności i przysłowiowego łutu szcześcia. Na nic zdały się zwycięstwa nad Kolejarzem Gliwice 5-2, Plejadą Nysa 16-0 i Polonią Skierniewice 3-1.

Ostatecznie w rozgrywkach ogólnopolskich zostaliśmy sklasyfikowani ex aequo na 5-6 miejscu z drugą drużyną grupy kujawsko-pomorskiej, zdobywając cenne punkty w ogólnopolskiej klasyfikacji województw. Zwycięzcy grup zagrają natomiast w finale o medale. Na pocieszenie pozostaje fakt, że nasz zawodnik Brajan Berg został królem strzelców tych rozgrywek z 17 bramkami na koncie, oraz to, że drużyna niemal w komplecie pozostaje na najbliższy i następny sezon. Do juniorów starszych odchodzi tylko jeden zawodnik, a do grupy dochodzi trzech utalentowanych młodzików. Ponadto myślimy, że współpraca z naszym zaprzyjaźnionym klubem zza miedzy – Orlętami Sosnowiec – jeszcze bardziej się zacieśni i obie strony będą z tego faktu zadowolone.

Do końca czerwca trenujemy 2 razy w tygodniu, w lipcu kto będzie na miejscu, będzie uczestniczył w Akcji Lato, natomiast w sierpniu czekają nas zgrupowania przygotowawcze do następnego sezonu w Łazach nad morzem i Kadry Wojewódzkiej w Tarnowskich Górach.

GALERIA

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice