Adventure Doo, czyli leśna przygoda siemianowickich harcerzy

Harcerski apel.

Z początkiem lipca, wczesnym rankiem siemianowiccy harcerze XII Szczepu Wehikuł Czasu, VII Szczepu Antidotum oraz 95 DH Wyrocznia wyruszyli na obozową akcję letnią. Puszcza Kampinoska była miejscem, w którym druhny i druhowie podsumowali śródroczną pracę jednostek oraz doskonalili umiejętności. 

Po przyjeździe na teren obozowiska zajęliśmy się obozową pionierką. Musieliśmy m.in.postawić namioty, zbudować płot, bramę, by przez kolejne dwa tygodnie dać się ponieść przygodzie ze Scooby Doo. Rozwiązywaliśmy skomplikowane zagadki, tropiliśmy zwierzęta, czy też braliśmy udział w warsztatach z leśnej kuchni, przygotowując między innymi herbatę z pokrzyw. Na obozie odbyły się również warsztaty z malowania krajobrazów. Nie zabrakło też zajęć z technik harcerskich np. z pierwszej pomocy oraz terenoznawstwa. Każdego wieczora kończyliśmy dzień wspólnym ogniskiem przy dźwięku gitary. 

Czas na obozie mija bardzo szybko i intensywnie, bezpiecznie wróciliśmy do domów i zgodnie z naszą obozową piosenką ,,pamięć obozu została już tylko na fotografiach”.

Autor:

  • Monika Giluk

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska