Pierwszy koncert z cyklu: „Muzyka u Rheinbabenów”

W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 zapraszamy do Siemianowickiego Centrum Kultury-Zameczek na pierwszy koncert z cyklu: „Muzyka u Rheinbabenów”, które będą odbywały się w każdą niedzielę wakacji na tarasie michałkowickiego Zameczku.
Grono wybitnych artystów zabierze nas w muzyczną podróż między innymi do Austrii, Węgier, Hiszpanii, Włoch i Rosji.
Nad oprawą całości czuwać będzie Juliusz Ursyn-Niemcewicz – gliwicki tenor, od przeszło 25 lat związany z Operą Śląską, który koncertuje po całym świecie. W 1999 roku śpiewał między innymi dla Królowej Elżbiety II.
Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy najpiękniejsze utwory austriackich kompozytorów w wykonaniu Altra Volta String Quartet oraz pianisty.
KWARTET SMYCZKOWY ALTRA VOLTA
jestjednym z najbardziej wszechstronnych zespołów, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną, filmową, folkową, rozrywkową i improwizowaną. Kwartet powstał w 1998 r. w Katowicach. Tworzą go skrzypkowie: Jacek Dzwonowski i Leszek Sojka, altowiolistka Aleksandra Marko-Lech, wiolonczelista Michał Lech – absolwenci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Kwartet smyczkowy Altra Volta gościł na scenach koncertowych i festiwalowych w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Watykanie, Szwajcarii, Słowacji, Turcji, Litwie, Białorusi, Holandii, Egipcie, Indiach, Sri Lance i Chinach.
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice