5-lecie koła Caritas

Siemianowickie Koło Caritas przy Parafii Krzyża Świętego 25 września br. obchodziło swoje zaległe, bo przypadające rok wcześniej, 5-lecie. Caritas przy Krzyżu jako jedna z niewielu organizacji w trudnym 2020 roku, mimo ograniczeń wspierała potrzebujących, nie zawiesiła działań, m.in dostarczała paczki i posiłki wigilijne.

Uroczystości rozpoczęły się mszą w kościele Krzyża Świętego, a zakończyły wspólnym spotkaniem i podziękowaniami. Wolontariuszki przygotowały prezentację – przedstawiającą historię, osoby zaangażowane w tworzenie koła oraz tych, którzy działali, działają lub wspierają. Było wiele wzruszeń i łez radości.  „Kochani jeszcze raz dziękujemy wszystkim wam, którzy od samego początku istnienia naszego Parafialnego Zespołu Caritas byli, są i będą z nami. To dzięki waszemu wsparciu, pomocy, działaniu, miłości, sympatii i zaangażowaniu, my wolontariusze mamy siły, chęci i motywacje do pomagania. Dzięki wam możemy obdarowywać naszych podopiecznych” – stwierdziła liderka koła, Aleksandra Krążek. Razem z Agnieszką Kawką prowadzą koło Caritasu i wiele osób odbierających podziękowania tego dnia podkreślało, że zawsze można na nie liczyć i wspólnie znaleźć rozwiązanie wielu „nierozwiązywalnych” problemów.

E

„Wielkie zamki buduje się z pojedynczych ziaren piasku” – można przeczytać na indywidualnych podziękowaniach. Pełna fotorelacja z wydarzenia znajduje się na profilu Facebook Caritas Krzyż Święty (@caritas.krzyzswiety.73) Można na nim również przeczytać „Kochani Darczyńcy i Przyjaciele, dziękujemy, że Was mamy, Kochamy Was „

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

  • Elżbieta Nieszporek