O Meksyku w SCK Bytków

Kamienna piramida z szerokim pasem schodów prowadzących na jej szczyt; autor: Anna Jakubowska

23 września w sali widowiskowej Siemianowickiego Centrum Kultury, przy ul. Niepodległości 45 odbyło się spotkanie poświęcone podróżom. Tematem pierwszej w nowym sezonie prelekcji był Meksyk. Ten bardzo różnorodny pod wieloma względami kraj fascynuje i zachwyca bogactwem kolorów, ciekawą historią, rozpoznawalną na całym świecie muzyką i kuchnią. Podróż do Meksyku może być niebezpieczna z powodu narastającej w ostatnich latach przestępczości oraz rosnących w siłę gangów narkotykowych.

Przemierzając Meksyk, trzeba zachować ostrożność i dostosować się do panujących zwyczajów i obostrzeń. Poznanie i doświadczenie prekolumbijskiej kultury, której świadectwem są pozostałości po miastach Majów i Azteków warte jest poniesienia ryzyka i podjęcia niebezpieczeństw podróży.

Za miesiąc – 28 października zapraszamy na wysłuchanie wrażeń z samotnej wyprawy rowerowej z Siemianowic Śląskich do Madrytu. Opowie o niej Tomasz Dzierga. Zapraszamy.

Dwie kobiety smażące na prowizorycznej kuchni placki kukurydziane; autor: Anna Jakubowska
Skalne morskie wybrzeże z pochyloną palmą. W tle fragment kamiennej budowli; autor: Anna Jakubowska
Sala widowiskowa SCK-Bytków z siedzącymi na krzesłach ludźmi zwróconymi ku scenie, na której stoi ekran. Przed sceną prelegentka; autor: Dariusz Kawczyk

Autor:

  • Anna Jakubowska, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński