Pałac Rheinbabenów ponownie uhonorowany w ogólnopolskim konkursie

Poznaliśmy wyniki jubileuszowej XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego „Modernizacja Roku&Budowa XXI w.” Odnotowujemy ten fakt z satysfakcją, bowiem siemianowickim akcentem tego wydarzenia było uhonorowanie rewitalizacji zdegradowanego Pałacu Rheinbabenów. Kapituła doceniła wkład w przywrócenie obiektowi dawnej świetności.
W środę, 22 września br., Krzysztof Rycman, naczelnik Wydziału Inwestycji siemianowickiego urzędu miasta wziął udział w uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie „w imieniu” michałkowickiego obiektu odebrał nagrodę im. prof. Wiktora Zina.

– Jest to dla nas o tyle istotne, że w tej edycji udział brało ponad 470 inwestycji z całej Polski, zaś do ścisłego finału zakwalifikowało się 87 z nich – mówi Krzysztof Rycman. – To oznacza, że o naszym obiekcie zrobiło się pozytywnie głośno w całej Polsce – dodaje.

Przypomnijmy, podzielona na dwa etapy rewitalizacja siemianowickiego Zameczku, który działa pod auspicjami Siemianowickiego Centrum Kultury sprawiła, że odnowiona została nie tylko elewacja, ale blasku i świeżości nabrały również jego wnętrza. To nie pierwszy raz, kiedy walory wyremontowanego Pałacu Rheinbabenów dostrzegło konkursowe jury. Obiekt wcześniej współzawodniczył z innymi tego typu w rywalizacjach, organizowanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarząd Województwa Śląskiego oraz PortalSamorzadowy.pl.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Wojciech Mateusiak, organizatorzy konkursu