Srebro i brąz siemianowickich cyborgów

Znakomicie spisali się siemianowiczanie – Leszek Małyszek i Jakub Śleziak podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Biegu 24-godzinnym, rozgrywanych w ostatni weekend sierpnia w Pabianicach. Leszek Małyszek zajął drugie miejsce, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, natomiast Jakub Śleziak uplasował się jedno oczko niżej, stając na najniższym stopniu podium.

Małyszek, dla którego był to już trzeci medal mistrzostw Polski w tej konkurencji lekkoatletycznej (po dwóch złotych medalach w 2020 i 2018 roku), w ciągu jednej doby pokonał dystans 256,081 km, natomiast Jakub Śleziak, dla którego był to pierwszy medal mistrzostw Polski pokonał dystans 249,179 km.

– Znakomite warunki, bardzo dobrze przygotowana trasa, biegło się bardzo dobrze i bardzo się cieszę, że razem z Jakubem udało nam się znaleźć na podium, bo na co dzień bardzo często wspólnie trenujemy. Dziękujemy również bardzo naszemu supportowi – Rafałowi Kozie, który dbał o nasze odpowiednie nawodnienie, regularne posiłki i dobrą kondycję psychiczną – podsumował start w Pabianicach Leszek Małyszek.