XIII SILESIA MARATHON już w niedzielę!

ulotka Silesia Marathon

W związku z odbywającą się w najbliższą niedzielę, 3 października 2021 r., XIII edycją SILESIA MARATHONU, informujemy, że w godz. 9.30 – 13.45 nastąpi czasowe zamknięcie ulic: Mysłowickiej, Powstańców, Fitznerów, Sienkiewicza, Plac Skargi, Katowickiej, jak również nastąpią utrudnienia w komunikacji miejskiej.

Na ulicy Katowickiej od Ronda Siemion do ulicy Lipowej zostanie wydzielony pas ruchu, który będzie wjazdem na osiedle Tuwim, a wyjazdem będzie ul. Leśna, z której przez całą ulicę Telewizyjną będzie wydzielony pas ruchu, aż do skrzyżowania przy Telewizji. Policjanci będą również w newralgicznych miejscach kierować ruchem poprzecznym, podczas przerw pomiędzy biegnącymi.

Poza emocjami sportowymi będzie to również tradycyjnie związane z utrudnieniami w ruchu kołowym i pieszym dla mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem osiedla Tuwim i Centrum).Dlatego też proszę Państwa o poinformowanie swoich najbliższych, znajomych, sąsiadów, aby informacja o ewentualnych utrudnieniach dotarła do jak najliczniejszej grupy naszych mieszkańców.

Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o wyrozumiałość i rozważne poruszanie się po drogach oraz dostosowanie się do poleceń Policji, Straży Miejskiej, a także pozostałych osób zabezpieczających trasę biegu.

Więcej o utrudnieniach na stronach:

www.facebook.pl/siemianowiceslaskienasportowo1

lub pod numerami telefonów 32 765 62 92 (96, 97) – w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Autorzy:

 • Wydział Kultury i Sportu

  Natalia Wojna-Stolorz

  n_stolorz@um.siemianowice.pl

  (32) 7656297

 • Biuro Prasowe

  Ewa Roch-Wyrzykowska

  e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

  (32) 7605216

wprowadzający: Adam Bogdoł