Uczciliśmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Wczoraj, 11 listopada, Siemianowice Śląskie uczciły 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9.30 w kościele pw. św. Michała Archanioła odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny.

W uroczystościach związanych z Narodowym Świętem Niepodległości uczestniczyli, obok mieszkańców naszego miasta, Marta Suchanek-Bijak, II Zastępca Prezydenta Miasta, Adam Skowronek, Sekretarz Miasta, oraz Adam Cebula, Przewodniczący Rady Miasta wraz z radnymi.

Sympatycznym akcentem były patriotyczne kotyliony, które wszystkim chętnym przypinały harcerki z siemianowickiego hufca Związku Harcerstwa Polskiego oraz wzruszający występ okolicznościowy najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Podniosły charakter uroczystości uświetniły poczty sztandarowe przedstawicieli siemianowickich szkoł, branży górniczej, Państwowej Straży Pożarnej oraz miejski, który trzymali funkcjonariusze siemianowickiej Straży Miejskiej. 

Po mszy św. goście przeszli w okolice Pomnika Czynu Niepodległościowego, pod którym złożyli biało-czerwone wiązanki kwiatów. Tych nie zabrakło również pod pomnikiem upamiętniającym męczeńską śmierć siemianowickich bohaterów, patriotów, żołnierzy AK oraz harcerzy: Pawła Wójcika oraz Józefa Skrzeka.

„Kropką nad i” siemianowickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości był koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Juliusza Ursyna Niemcewicza, Lucyny Jarząbek oraz Mishy Krivoruchko, który odbył się w Siemianowickim Centrum Kultury Zameczek.

Obszerna fotorelacja autorstwa Wojciecha Mateusiaka.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Wojciech Mateusiak