Bartas Szymoniak – koncert „Wojownik z miłości”

Na czarnym tle zbliżenie twarzy wokalisty- Bartasa Szymoniaka. Po lwej stronie biały i zielony napis informacyjny. Po prawej stronie białe napisy
Koncert Bartasa Szymoniaka – plakat; autor: Radosław Matysek

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza w niedzielę 13 lutego o godzinie 18.00 na koncert BARTASA SZYMONIAKA „Wojownik z miłości”. Bilety w cenie 50 zł już do nabycia w kasach SCK i on-line na: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2297

Bartas Szymoniak – to jedna z najbardziej oryginalnych i cenionych postaci na polskiej scenie muzycznej. Artysta o charakterystycznej, onirycznej barwie głosu. Twórca własnego stylu beatrock. Po sukcesie ostatniej płyty i utworu „Wojownik z miłości”- uczestnika koncertu przebojów 57. KFPP Opole oraz jednej z czołowych kompozycji ostatnich notowań historycznej już Listy Przebojów PR3 Polskiego Radia – kariera byłego frontmana kultowego Sztywnego Pala Azji i laureata Idola, przyspieszyła jeszcze bardziej. Jego kolejne single stają się zarówno alternatywnymi jak i komercyjnymi przebojami. Wiosną 2022 r. zapowiada premierę kolejnego wydawnictwa.

Wszystkie dźwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy (bas, perkusja, trąbki, śpiew itd. ), a następnie zapętla na tzw looper. Towarzyszy mu jedynie multiinstrumentalista – Michał Parzymięso.

Na koncercie usłyszymy utwory z całej dyskografii. Zarówno największe przeboje z autorskimi tekstami jak „Wojownik z miłości” czy „Cierpliwość”, ale też te do słów B. Leśmiana, A. Słonimskiego, T. Gajcego, K.K. Baczyńskeigo czy B. Łyszkiewicza.

To wyjątkowa rozrywka dla każdego, ale też uczta dla osób ceniących wybitną polską poezję jak i nowatorstwo w sztuce.

Autor:

  • Karolina Gera, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński