Spektakl „Mąż i żona” w Parku Tradycji

Scena ze spektaklu Mąż i żona. Na scenie dwoje aktorów. Kobieta ma jasną sukienkę, mężczyzna ciemną kamizelkę na białej koszuli. Obok elementy scenografii
Zdjęcie ze spektaklu „Mąż i żona”

Spotkania z teatrem w Siemianowickim Centrum Kultury-Parku Tradycji w 2022 roku rozpoczniemy 22 stycznia o godzinie 17.00, spektaklem „Mąż i Żona” w wykonaniu Stowarzyszenia Kwestia Kultury.

Romans klasyczny, czyli miłość od pierwszego zdradzenia. Małżeństwo z przedwczesnym kryzysem bierze udział w rozgrywce uczuciowej, w którą zaangażowany jest przyjaciel męża i służąca żony. Barwne postaci poruszają się w gęstej od intryg rzeczywistości steampunku, a narastające namiętności podsycają duszną już atmosferę. Czy wśród oparów feromonów uda się dostrzec cień przyzwoitości oraz czy wierszem da się kogoś zranić?

Komedia „Mąż i Żona” Aleksandra Fredry jest opowieścią o relacjach miłosnych czwórki bohaterów. Zadufanie w sobie, niezaspokojone pragnienia oraz egoizm doprowadzają do zdrady nie tylko na poziomie fizycznym. Jest to swoista satyra na ludzką niestałość i brak wierności, która nie traci na wartości również i dzisiaj.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasach SCK oraz online: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2300

Autor:

  • Marek Kołbuk, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński