Piotr Bałtroczyk w SCK – „Starość nie jest dla mięczaków”

Na czarnym tle sylwetka artysty Piotra Bałtroczyka z mikrofonem w ręku, ma jasną koszulę i okulary. Obok, po lewej napisy
Piotr Bałtroczyk – plakat

Zapraszamy na stand-up w wykonaniu Piotra Bałtroczyka pt. „Starość nie jest dla mięczaków” w poniedziałek walentynkowy 14 lutego o godzinie 20.00 do Siemianowickiego Centrum Kultury – Bytków.

Bilety w cenie 65 złotych dostępne na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/213816

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: ”Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją, a Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”.
To właściwie jedyny powtarzalny fragment wieczoru, w którym macie szansę uczestniczyć. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka.

Inwigilowany przez nadobną dziennikarkę (a jest na nadobność wrażliwy) przyznał kiedyś, że ma głowie jakieś 7 godzin monologu i nieustanną zagadką jest dla niego, co wybierze z tajemnych szufladek umysłu Bałtroczyk Estradowy.
„Są wciąż dla siebie zagadką, Bałtroczyk Estradowy (BE) i Bałtroczyk Zwykły (BZ) i to być może, utrzymuje jednego i drugiego w wysokiej dzielności bojowej, mimo, że każdy z nich z coraz większym przekonaniem może potwierdzić, że starość nie jest dla mięczaków.”

Zobaczcie, co się przydarzyło Bałtroczykowi, od czasu Waszego ostatniego z Nim spotkania.
Wszystko jest inspiracją …
Tak powstają wciąż nowe fragmenty narodowej epopei …
Posłuchajcie kolejnej wersji opowieści Piotra Bałtroczyka … .

Autor:

  • Karolina Gera, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński