Medal prezydenta dla senator Doroty Tobiszowskiej

Podczas czwartkowej (26.05) XLIV sesji Rady Miasta, prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech odznaczył Senator RP, Dorotę Tobiszowską Medalem Prezydenta Za Zasługi na Rzecz Rozwoju Miasta Siemianowice Śląskie.
W ten sposób prezydent podziękował senator za nieustanną pomoc i zainteresowanie sprawami naszego miasta oraz zaangażowanie w pozyskanie nowoczesnego tomografu dla siemianowickiego Szpitala Miejskiego o wartości ponad 2,2 mln zł. Nowa aparatura w istotny sposób wzbogaci bazę diagnostyczną szpitala i poprawi jakość opieki medycznej świadczonej przez siemianowicką lecznicę.
Należy również wspomnieć, że dzięki wsparciu senator Doroty Tobiszowskiej nasze miasto w ostatnim czasie uzyskało z budżetu państwa znaczące środki finansowe w wysokości blisko 35 mln zł. Pozwolą one siemianowiczanom cieszyć się docieplonymi, ekologicznymi i piękniejszymi budynkami, a także umożliwią realizację kluczowych inwestycji drogowych.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Dagmara Brudek-Schulz

    d_schulz@um.siemianowice.pl

    (32) 7605310

foto: Rafał Jakoktochce