„Podróż w świat wyobraźni w poszukiwaniu ukojenia”

Plakat zapraszający na wernisaż wystawy Moniki Spyry
Plakat zapraszający na wernisaż wystawy Moniki Spyry; autor: Patrycja Skorek-Bilczyńska

Zapraszamy serdecznie 13 maja o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac autorstwa Moniki Spyry – „Podróż w świat wyobraźni w poszukiwaniu ukojenia”.

Autorka jest rodowitą siemianowiczanką, żoną, matką dwóch cudownych córek. Malowanie, to nie tylko hobby, ale swojego rodzaju terapia sztuką, która pomaga w codziennym zmaganiu się z przeciwnościami losu. Prace Pani Moniki są pełne optymizmu i radości. Prócz malowania prowadzi także warsztaty plastyczne dla dzieci, udziela się charytatywnie jako wolontariusz Caritas. Autorka szuka swojej tożsamości artystycznej, jak sama mówi – najbliższa jest jej abstrakcja, która pozwala na eksperymentowanie z kolorem, fakturą. Za pomocą pędzla czy innych narzędzi buduje opowieść na płótnie. Każda praca jest wynikiem impulsu, spowodowanego dobrym nastrojem lub przeciwnie – smutkiem. Bardzo często poprawia swoje prace, do momentu, aż zadowoli ją efekt końcowy. Jest to swojego rodzaju lekcja pokory i cierpliwości. Tworzenie sztuki jest dla niej formą rozmowy, komunikowania się ze światem, dzielenia się swoimi radościami, smutkami. Malowanie daje jej radość, siłę… jest jak powietrze, woda. Jest esencją jej życia.

Podczas piątkowego wernisażu gościć będziemy także poetów z Grupy Artystycznej Laura – Beatę Langę oraz Jarosława Englera, którzy swą poezją wprowadzą nas klimat fantazji zaproponowany przez panią Monikę.

Mamy przyjemność po raz trzeci gościć prace autorki w naszej galerii, cieszy nas to tym bardziej, że to właśnie my pokazaliśmy prace pani Moniki jako pierwsi, potem było już tylko lepiej… kolejne wystawy, sukcesy, plenery malarskie, grupy artystyczne itp. Jak widać nasza Biblioteka to dobre miejsce!

Zapraszamy!

Autor:

  • Patrycja Skorek-Bilczyńska – Miejska Biblioteka Publiczna

wprowadzający: Jan Litwiński