Wrześniowy Głos Miasta już jest!

Kolaż stron wrześniowego wydania Głosu Miasta.

Ten numer tradycyjnie otwieramy słowem wstępu Prezydenta Miasta, który m.in. zaprasza Państwa na dwa miejskie wydarzenia. Pierwsze to bezpłatne warsztaty związane z emocjami, zdrowiem oraz kondycją psychiczną, a co za tym idzie, komfortem naszego życia codziennego. Drugą imprezą, która będzie okazją do wniesienia odrobiny optymizmu do naszej siemianowickiej wspólnoty jest nowa akcja społeczna, promująca życzliwość, serdeczność i uczynność między mieszkańcami zwana „Dzień Aniołów – Heaven Wins. Cukierek albo dobry uczynek”.

Strony 4-6 to solidna porcja informacji związanych z trwającymi w Siemianowicach Śląskich inwestycjami. Przeczytacie tam Państwo m.in. o remoncie 22 pustostanów, które niebawem zamienią się w mieszkania socjalne. remoncie ulic Chemicznej i Piastowskiej, odmienionym placu zabaw przy ul. Gansińca czy dwóch miejskich przedszkolach, które właśnie przechodzą metamorfozę. Nadal także można składać ankiety związane z programem priorytetowym „Ciepłe Mieszkanie” – szczegóły na str. 6.

Stronę 7 w większości poświęciliśmy podsumowaniu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Jako, że nie samymi inwestycjami żyjemy – opisujemy również te elementy życia społecznego, które otaczają nas na co dzień.

I tak strony 8-9 traktują o jubileuszu 10-lecia Parku Tradycji, działającego pod auspicjami Siemianowickiego Centrum Kultury. Zaś na stronie 11 „przepytujemy” bryg. Jacka Szczypiorskiego, nowego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich. I uwaga – nie unikamy trudnych pytań.

To nie wszystkie artykuły o charakterze społecznym jakie znajdziecie Państwo we wrześniowym Głosie Miasta. Wakacyjne podsumowanie które przygotowało Biuro ds. Seniorów zainteresuje zapewne nie tylko naszych szacownych nestorów, a pierwsze powakacyjne posiedzenie Rady Gospodarczej – nie tylko tych, którzy związani są z siemianowickim biznesem.

Na stronie 13 wspominamy śp. Jolantę Kopiec, którą pożegnaliśmy w tym miesiącu.

Wierząc, że – tak jak w poprzednich numerach naszej gazety – tak i w tym, każdy znajdzie coś dla siebie, serdecznie zapraszamy do lektury.

Czytaj także tutaj

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Szymon Duczek