„PACZUSZKA DLA STARUSZKA „- zachęcamy do udziału w akcji

Paczki świąteczne

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich zachęca Państwa do wzięcia udziału w świątecznej akcji „Paczuszka dla staruszka”, której celem jest wsparcie najbardziej potrzebujących i samotnych seniorów w naszym Mieście.

Świąteczna akcja „Paczuszka dla Staruszka” już od kilku lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. W pomoc potrzebującym i samotnym seniorom chętnie angażują się zarówno osoby prywatne jak i firmy, organizacje oraz instytucje z Siemianowic Śląskich. W zeszłym roku dzięki hojności i wspaniałomyślności dobrych ludzi udało się nam pozyskać około 150 paczek, które przed Bożym Narodzeniem zostały przekazane najbardziej potrzebującym osobom starszym z naszego Miasta. Mimo, iż dla wielu z tych osób był to jedyny świąteczny podarunek jaki otrzymały, to znacznie cenniejszy był fakt, że ktoś o nich pamiętał, odwiedził i złożył życzenia w ten świąteczny czas.

Dlatego w tym roku również zachęcamy Państwa do zaangażowania się w akcję „Paczuszka dla Staruszka”. Aby wziąć udział w naszej inicjatywie wystarczy przygotować dowolną paczkę z produktami świątecznymi i dostarczyć ją wraz z życzeniami do biura podawczego (pokój nr 3) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 17 w Siemianowicach Śląskich w terminie do 6 grudnia, a nasi pracownicy przekażą paczkę potrzebującej osobie.

W razie pytań prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej przy ul. Szkolnej 17 w Siemianowicach Śląskich, sekretariat – 32 765 62 16.

Autor:

  • Agnieszka Rylska-Rumas, MOPS

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska