Zimowy Kiermasz Rękodzieła za nami

Stoiska z rękodziełem, maszyna wyciągowa w tle
Stoiska z rękodziełem, maszyna wyciągowa w tle

Za nami Zimowy Kiermasz Rękodzieła, który tradycyjnie odbył się w SCK Parku Tradycji. W tym roku to właśnie kiermasz otworzył sezon świątecznych imprez w Siemianowickim Centrum Kultury.

Chętni na upolowanie prezentów pojawili się już w pierwszych chwilach trwania kiermaszu, a atrakcji nie brakowało. Ze swoim rękodziełem wystawiło się ponad 30 twórców. Maskotki, czapki, kartki, biżuteria, świece, ceramika – to tylko niektóre cudeńka, które można było kupić na kiermaszu. Za zrobione zakupy czekała dodatkowa nagroda: kupon, który można było wymienić na wyjątkową kartkę świąteczną wykonaną przez podopiecznych Pracowni Plastycznej „Na Winklu”. To nie jedyna atrakcja przygotowana przez pracownię. Przy tym stoisku najmłodsi mogli przygotować papierowy domek z piernika.

Chwile wytchnienia od zakupów można było złapać na sali widowiskowej, gdzie wystąpiły zespoły i sekcje Siemianowickiego Centrum Kultury. Zatańczyły: Entliczki, Iskierki, Motylki, Abstrakcja, Euforia, Tip Top oraz Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice”, a wokaliści studium wokalnego dali prawdziwy popis talentów. Podczas kiermaszu nie zabrakło także pysznych ciast, które co roku przygotowują nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych w Siemianowicach.

Bez wątpienia Zimowy Kiermasz Rękodzieła na stałe wpisał się już w przedświąteczną tradycję w naszym mieście. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział.

Jednak nie zapominajmy, że kiermasz to część większego projektu: Zimowe Inspiracje. W tym roku to dopiero początek tego wyjątkowego wydarzenia. Przed nami dwa dni warsztatów: 3 grudnia w Pracowni Plastycznej „Na Winklu” (SCK Zameczek), a 10 grudnia w Pracowni Plastycznej „Okienko” (SCK Bytków). Warsztaty w tym roku maja formułę rodzinną. W ramach jednego biletu w zajęciach brać udział mogą opiekun z dzieckiem. Serdecznie zapraszamy.

Dziecięce zespoły taneczne na scenie, zdjęcie grupowe
Dziecięce zespoły taneczne na scenie, zdjęcie grupowe
Stoisko grupy SPLOT z szydełkowymi maskotkami
Stoisko grupy SPLOT z szydełkowymi maskotkami
Stoisko z ceramiką oraz uczestnicy kiermaszu
Stoisko z ceramiką oraz uczestnicy kiermaszu

Autor:

  • Celina Bagińska-Włodarek – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński