Pomaganie nie tylko od święta

Zestaw zdjęć z paczkami dla dzieci - malcy rozpakowujący paczki, otrzymujący, paczki pod choinką
Paczki dla dzieci

„Kochany święty Mikołaju! Byłem w tym roku bardzo grzeczny i bardzo chciałbym dostać od Ciebie…. ” – tymi słowami zaczynały się listy podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci przy ul. Matejki 4, które trafiły w ręce pracowników Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich. Pracownicy jednostki służby zdrowia w naszym mieście nie pozostali obojętni na prośby najmłodszych mieszkańców.

Jak się okazało ludzie, którzy na co dzień niosą pomoc innym, dodatkowo podjęli wyjątkowe zadanie i w tym świątecznym czasie jeszcze szerzej otworzyli swoje serca i przyczynili się do spełnienia dziecięcych marzeń tym samym przywołując na twarzach dzieci uśmiech, radość i zachwyt. Po wspólnej kolacji wigilijnej zorganizowanej w placówce i podzieleniu się przez wychowawców i dzieci opłatkiem, mieliśmy okazję zobaczyć jak spełniają się marzenia i wraca nadzieja na święta inne niż zwykle.

W imieniu podopiecznych Placówki Wsparcia Dziennego dla Dzieci składamy serdeczne podziękowania pracownikom Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich za przekazane dzieciom prezenty, zaangażowanie i uśmiech.

Autor:

  • Agnieszka Rylska, MOPS

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska