Pospolite ruszenie serc

Plakat: na fioletowym tle czerwone serduszko WOŚP, harmonogram wydarzenia. Na górze bajecznie kolorowy, podwodny świat i dżungla
Plakat wydarzenia

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, rozpocznie się w całej Polsce, odbywający się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”, tegoroczny 31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie inaczej będzie w Siemianowicach Śląskich, od lat uczestniczących w tym swoistym „pospolitym ruszeniu” serc.

Moc atrakcji, na terenie Kompleksu Sportowego „Michał”, przygotował Hufiec ZHP Siemianowice Śląskie. Od godz. 12.00 do 20.00 będzie tam można podziwiać występy taneczne, słuchać koncertów, brać udział w licytacjach, a także samemu dorzucić cegiełkę do puszek oznaczonych czerwonym sercem Orkiestry.

W Szkole Podstawowej nr 16 otwarta będzie w niedzielę w godz. 9.00 – 15.30 kawiarenka, w której , zasilając konto WOŚP, możemy nabyć pyszne ciasta, czy chleb z „tustym”, a także wykonać pomiar ciśnienia, poziomu cholesterolu i cukru, w czym pomoże personel medyczny NZLA Michałkowice.

Oczywiście tego dnia na miasto wyruszą wolontariusze trzech, od lat działających w Siemianowicach sztabów. Matejkowski odnotował zgłoszenia 125 młodych ochotników zbierania do skarbonek, zlokalizowany w Meritum – 100, a mieszczący się w Szkole Podstawowej nr 13 – 50.

Warto podkreślić, że Siemianowice już na wiele dni wcześniej rozpoczęły działania na rzecz WOŚP. W Szkole Podstawowej nr 5 przez kilka dni trwał kiermasz ciast, zorganizowany przez samorząd uczniowski, a nauczyciele serwowali tosty, z czego dochód zapełniał skarbonkę Orkiestry. W Matei tradycyjnie, jak co roku, odbyła się słynna licytacja, która tym razem przyniosła plon ponad 7 tys. zł. Licytacja miała też miejsce w Meritum, które zorganizowało również Turniej Siatkarski w Kompleksie Sportowym „Michał”. W naszych wielu szkołach , a nawet w przedszkolach napełniają się już od jakiegoś czasu skarbonki WOŚP-u, trwają licytacje internetowe, działają E-skarbonki.

Światełko do nieba, które wystrzeli nad naszym miastem poniesie wiele, wiele dobra, jakie przepełnia serca siemianowiczan.

Organizacja tegorocznego Finału została dofinansowana z budżetu miasta Siemianowice Śląskie.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216