Francuska piosenka w SCK Bytków

Na scenie wokalista w kapeluszu, czarnej koszuli i jasnej kamizelce gestykuluje w stronę publiczności.

W sobotę, 4 lutego w SCK „Bytków” odbył się koncert piosenki francuskiej „Vis-a-Vis – Między Sekwaną a Wisłą”, w wykonaniu Francois Band.

Publiczność miała okazje wysłuchać najpiękniejszych polskich piosenek – według subiektywnego wyboru występującego artysty – przetłumaczonych przez niego na język francuski oraz francuskich, w języku polskim. Koncert był swoistym łącznikiem, mostem pomiędzy Sekwaną a Wisłą, między kulturą francuską a polską. Dzięki temperamentowi scenicznemu Francois możliwe było połączenie pięknej poezji lirycznej z klimatem kojarzonym z tradycją krakowskiego kabaretu „Piwnicy pod Baranami”. Wykonawca – rodowity Francuz – półfinalista XI edycji programu „Mam talent” i zdobywca złotego przycisku w tym programie bawił i wzruszał. Utalentowany artystycznie i językowo bardzo dobrze poruszał się w języku polskim, zachwycał dykcją i bawił akcentem.

Koncert pokazał, że dwie kultury – z różnych stron Europy – mogą się inspirować i czerpać wzajemnie ze swoich zasobów, zachwycając i dając radość publiczności.

Autor:

  • Anna Jakubowska – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Adam Bogdoł
foto: Monika Bilska - Siemianowickie Centrum Kultury