Językowe zmagania w Śniadku

Uczestnicy konkursu

„Ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym nic nie wiedzą o własnym.” O tym jak ogromną wiedzę
z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego mają uczniowie szkół podstawowych przekonaliśmy się w poniedziałek podczas kolejnej edycji Rejonowego Konkursu Dwujęzycznego. Organizatorem konkursu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zgłoszono 46 uczestników z 10 szkół podstawowych; 7 siemianowickich: SP 1, SP 3, SP 4, SP 5, SP 6, SP 13,
SP 16, 2 katowickich: SP 59, SP 66 i 1 chorzowskiej: SP 24. Znajomość struktur leksykalno-gramatycznych, umiejętność czytania ze zrozumieniem, reagowanie w określonych sytuacjach oraz formułowanie krótkich wypowiedzi to zadania konkursowe, z którym zmierzyli się uczniowie.
Na uroczystym rozpoczęciu konkursu gościliśmy Panią Alicję Stysz-Adamską, Prezes Oddziału ZNP w Siemianowicach Śląskich, która obdarowała uczestników słodkim upominkiem i życzyła „Good luck”.

A co działo się po zmaganiach konkursowych, kiedy to uczestnicy z niecierpliwością czekali na ogłoszenie wyników? Z całą pewnością wiedzą to uczniowie szkół podstawowych i przedstawiciele SU Julia i Kordian oraz Hania, Oliwier i Zeiad. To właśnie ten Superteam przejął inicjatywę. Licealiści opowiadali o tym, jak działa w naszej szkole samorząd, przygotowali obcojęzyczne gry, a na koniec zaprosili na wyjątkową lekcję języka arabskiego. W roli nauczyciela doskonale sprawdził się Zeiad. Było to niesamowite wydarzenie łączące naukę języków z integracją młodzieży.

A teraz najważniejsze! Wyniki zmagań konkursowych!

Wersja angielsko-niemiecka

I miejsce Paulina Wnorowska – Szkoła Podstawowa nr 24 w Chorzowie

II miejsce Weronika Lasek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Siemianowicach Śląskich

III miejsce Jakub Kubacki – Szkoła Podstawowa nr 3

Wersja angielsko-hiszpańska

I miejsce Adam Brodziak – Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach

II miejsce Barbara Kotynia – Szkoła Podstawowa nr 1 w Siemianowicach Śląskich

III miejsce Paulina Pradela – Szkoła Podstawowa nr 66 w Katowicach

Wyrazy wdzięczności należą się nauczycielom za przygotowanie młodzieży do konkursu.

Nagrody w konkursie ufundowali:

Rada Rodziców I LO

ZNP Oddział Siemianowice Śląskie

Wydawnictwa językowe: Klett, Express Publishing, Macmillan

Autor:

  • Agnieszka Gąsior – Tomanek, Iwona Rutkowska-Pędzijska

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska