Wybierz mądrze – 5 Liceum to szkoła dla Ciebie

Plakat, 6 pół z sylwetkami uczniów, napisy i loga dotyczące rozmaitych dziedzin działalności szkoły
Plakat promujący 5 Liceum

Profile w 5 Liceum

W ostatnich dniach przedstawialiśmy Państwu ofertę 5 Liceum Ogólnokształcącego, które działa w Zespole Szkół Sportowych. Dziś czas na małe podsumowanie.
Oferta edukacyjna na przyszły rok szkolny:
profil humanistyczny: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to historia, język polski, język
angielski. Profil przeznaczony dla uczniów chcących kontynuować naukę na wydziałach prawa, historii, socjologii, psychologi, bądź rozmaitych naukach społecznych. A może fascynuje Cię dziennikarstwo? W Filmowym ZSS zdobędziesz pierwsze szlify.
profil informatyczny: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to informatyka, matematyka, język angielski. Świetna propozycja dla uczniów, którzy zamierzają rozwinąć swoje zainteresowania z zakresu nauk ścisłych poprzez rzetelne i systematyczne pogłębianie wiedzy. Politechnika stoi przed Tobą otworem. Techniczne zawody to świetne perspektywy, a informatycy zarabiają krocie.
profil biologiczno-chemiczny: przedmioty realizowane w zakresie rozszerzonym to biologia, chemia, język angielski. Profil biologiczno-chemiczny skierowany jest do uczniów, którzy swoją przyszłość łączą z naukami ścisłymi. Farmaceuta, lekarz, a może biolog?Czeka na Ciebie również AWF. Z 5-go Liceum to już tylko jeden krok.
W 5 Liceum Ogólnokształcącym proponujemy następujące dyscypliny sportowe:
Piłka ręczna. Sekcja piłki ręcznej dziewcząt działa w ZSS od blisko 10 lat i od samego początku współpracuje z klubem MKS „START” Michałkowice którego drużynę seniorską możemy podziwiać rozgrywkach w II ligi.
Siatkówka. Uczniowie szkoły, uprawiający siatkówkę, reprezentują barwy klubu sportowego MUKS
„Michałkowice”, którego początki sięgają roku 1995.
• Pływanie. W naszej szkole możesz uczyć się i trenować z najlepszymi w ramach klubu UKS „Wodnik” Siemianowice. Dołącz do trenera Leszka Małyszka i wraz z nim podążaj wspólną ścieżką sukcesu i rozwoju.
Piłka Nożna. Football wraca do 5 Liceum po kilku latach nieobecności. Treningi odbywają się pod opieką klubu UKS Jedność Siemianowice.
W szkole panuje rodzinna atmosfera przekładająca się na wiele imprez i akcji, w których uczniowie współpracują z rodzicami oraz z nauczycielami.
Organizujemy wiele atrakcyjnych wyjazdów krajowych i zagranicznych.
Zapraszamy na nasze strony:
http://zss-siemianowice.pl
https://www.facebook.com/ZSSSiemianowice/
https://www.youtube.com/channel/UCfv2A3CoNgxOlIx9RFBT8Xw
https://www.tiktok.com/@zsssiemianowice
U NAS NIE MA CZASU NA NUDĘ !!!
W szkole dla uczniów działa stołówka, która serwuje pyszne i niedrogie obiady. Szkoła jest bardzo dobrze położona i skomunikowana. W niewielkiej odległości od budynku mieszczą się przystanki autobusowe z Siemianowic, Katowic, Chorzowa, Piekar Śląskich, Czeladzi, Wojkowic i Będzina.
Gwarantujemy małe zespoły klasowe oraz zajęcia kończące się najpóźniej o 15.00. Dzięki temu masz możliwość trenowania innych dyscyplin sportowych lub zyskujesz czas na różne aktywności.
WYBIERZ MĄDRZE. 5 LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE TO SZKOŁA DLA CIEBIE

Autor:

  • Henryk Lazar, 5 Liceum

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska