Dzieci zaśpiewały dla swoich mam w SCK Park Tradycji

Uczestnicy konkursy na wspólnym pamiątkowym zdjęciu

26 maja to szczególny dzień, w którym wszystkie mamy obchodzą swoje święto – jedno z najpiękniejszych i najbliższych sercu w kalendarzu. W tym dniu dzieci na całym świecie dziękują swoim mamom za miłość, czułość, troskę i ciepło, które od nich otrzymują.

Tak też było i w tym roku, bowiem w piątek, 26 maja, z okazji Dnia Matki w Siemianowickim Centrum Kultury Park Tradycji odbył się konkurs wokalny „Zaśpiewam Ci, Mamo”, w ramach którego najmłodsi artyści – przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–3 szkół podstawowych, śpiewali dla swoich mam. A ponieważ był to konkurs, ich popisy były oceniane nie tylko przez Mamy, których wrażenia ze zrozumiałych względów nie były zbyt obiektywne, ale przez profesjonalne jury, w składzie: Ewa Janik, Marek Omelan i Jarosław Janik.

Początek konkursowych zmagań ogłosili Joanna Książek-Gul – Dyrektor MDK „Jordan” oraz Paweł Stawarz – instruktor zajęć wokalnych MDK „Jordan”, który w kapitalny, pełen ciepła i humoru, sposób poprowadził całą imprezę.

Na scenie, dzieci z wypiekami na twarzach prezentowały swoje śpiewacze talenty, a mamy siedzące na widowni i podziwiające występy przejętych i lekko zestresowanych pociech, nie kryły wzruszenia, a na ich policzkach można było dostrzec niejedną łzę. Niektóre mamy filmowały występy swoich dzieci stojąc przed sceną, dodając im przy tym otuchy, a czasami przypominając tekst piosenki.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, nie dziwi więc fakt, że jurorzy, którzy obradowali w czasie, kiedy dzieciaki wraz z mamami zajadali się pysznymi drożdżówkami z serem, jednogłośnie zdecydowali, iż zwycięzcami konkursu są wszyscy jego uczestnicy. Dzieci otrzymały w nagrodę pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, które wręczała im II Zastępca Prezydenta Miasta Beata Gałecka, w towarzystwie Wicedyrektor Siemianowickiego Centrum Kultury Moniki Pojdy-Dziekońskiej oraz Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji Patrycji Siarkowskiej. Panie Prezydent, wyraźnie wzruszona, pogratulowała wspaniałego śpiewania uczestnikom konkursu, a także wszystkim rodzicom, a zwłaszcza mamom

Na koniec, podobnie, jak w poprzednich latach, wszyscy uczestnicy zrobili sobie wspólne pamiątkowej zdjęcie.

W konkursie wystąpiły dzieci z Przedszkoli nr: 2, 6, 10, 12, 16, 18, 19, 20, Ejbisi, Gumisiowego, z Zespołu Przedszkolnego nr 1 oraz Zespołu Szkół Sportowych.

Patronat honorowy nad imprezą objął Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie, natomiast organizatorem konkursu i uroczystej gali był Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana, we współpracy z Siemianowickim Centrum Kultury.

Zwycięzcom i organizatorom gratulujemy, a Mamom składamy nasze najserdeczniejsze życzenia.

Obszerna galeria zdjęć z uroczystej gali konkursu „Zaśpiewam Ci, Mamo” znajduje się na profilu Facebooka Siemianowice dobre, bo Śląskie

Konkurs „Zaśpiewam Ci Mamo” jest wydarzeniem cyklicznym. Co roku, w Dniu Matki, najmłodsi mieszkańcy naszego miasta są zapraszani przez organizatorów, którzy przysłuchują się ich wokalnym popisom. Co roku występy siemianowickich przedszkolaków i klas 1-3 wzruszają i dostarczają wszystkim mnóstwo niezwykłych wrażeń.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Piotr Pindur

    p_pindur@um.siemianowice.pl

    (32) 7605306

wprowadzający: Piotr Pindur
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie