Dzień Fantastyki i Science-Fiction w SCK Zameczek

Osoby przebrane w stroje bohaterów z filmów i komiksów
Osoby przebrane w stroje bohaterów z filmów i komiksów

3 czerwca 2023 r o godz. 12:00 uroczyście otworzymy po raz czwarty w Siemianowicach Śląskich „Dzień Fantastyki i Science-Fiction – Haja we Kosmosie”

W czasie imprezy na terenie SCK Zameczek będzie można spotkać bohaterów nie tylko „Star Wars”, ale także postacie z „Władcy pierścieni”, „Najemników Pustyni” z apokaliptycznej wizji przyszłości i wiele innych znanych postaci. Całość urozmaicona będzie panelami tematycznymi.

W programie imprezy zapraszamy na warsztaty z malowania „Mangi”, pokazy druku 3D połączone z wystawą gotowych wydruków. Dla miłośników pirotechniki będzie możliwość sprawdzenia się w rozbrajaniu bomby. Dostępny będzie też „Steambox”, czyli zagadkowe pudełko, które trzeba będzie otworzyć za pomocą logicznego myślenia. Zaplanowane zostało spotkanie z autorem książki „Spowiedź Abysalu”. Pokazy i warsztaty taneczne Śląskiego Klubu Fantastyki oraz sekcji SCK. Wystawa modeli samochodów oraz modeli związanych z „Gwiezdnymi wojnami”. Dla miłośników muzyki przygotowaliśmy koncert fortepianowych wariacji z niespodzianką.

Gośćmi specjalnymi na kolejnej edycji wydarzenia „Haja we kosmosie” będą m.in.: „Planetarium Śląskie”, „Schron Miechowice”, „Legion 501”, „Najemnicy Pustyni”, „LaserHause”, „Forgeofcolours” i wielu innych.

Ponieważ impreza zbiega się z „Dniem Dziecka”, przygotowaliśmy także wiele atrakcji i animacji dla naszych milusińskich.

Do odwiedzin i zabawy zapraszamy nie tylko dzieci, ale także i dorosłych. Miło nam będzie jeżeli odwiedzicie nas w tematycznych kostiumach!

Wstęp wolny

Osoby przebrane w stroje z filmów i komiksów
Osoby przebrane w stroje z filmów i komiksów
Osoby przebrane w stroje postaci z Gwiezdnych Wojen
Osoby przebrane w stroje postaci z Gwiezdnych Wojen
Osoby przebrane w stroje bohaterów Gwiezdnych Wojen
Osoby przebrane w stroje bohaterów Gwiezdnych Wojen

Autor:

  • Mirosław Domin – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: Mirosław Domin