Michał Lisieński ze złotym medalem na JBL Triathlon Sieraków

Triathloniści wybiegający z wody
Zawody w Sierakowie

Przez cały ostatni weekend maja nad jeziorem Jaroszewskim w Sierakowie triathloniści mierzyli się w kultowych zawodach cyklu CIECH Tri Tour. Dla wielu zawodników jest to ich pierwszy, debiutancki start. Reprezentant Siemianowic Śląskich przywiezie do domu złoty medal.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody utrzymały wspaniałą atmosferę ze zeszłego roku, kiedy to razem cieszyliśmy się jubileuszową 10. edycją JBL Triathlon Sieraków.

Podczas tegorocznej edycji rywalizacja odbyła się na trzech dystansach indywidualnych (112,99 km, 56,5 km oraz 28,25 km) oraz na dwóch dystansach drużynowych (56,5 km oraz 112,99 km). W sobotę warunki do startu były wyjątkowo dobre – bezchmurne niebo, temperatura w okolicach 20 stopni Celsjusza, lekki wiatr dodający zawodnikom pędu. Ta idealna do startów pogoda przyciągnęła również wielu kibiców, którzy dodatkowo podgrzewali atmosferę oraz cieszyli się atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów.

Start był zdecydowanie udany dla Michała Lisieńskiego z Siemianowic Śląskich, który wywalczył złoty medal w kategorii M35-39 Sprint. Niedzielny start również uwieńczony został powodzeniem Michała, który wywalczył srebrny medal w kategorii M35-39 Ćwiartka.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych udanych startów!

JBL Triathlon Sieraków zakończy się w niedziele 28.05.2023, kiedy to zawodnicy zmierzą się w klasyfikacji drużynowej w sztafetach oraz na dystansie „ćwiartki” mającej 56,5 km. Następne zawody cyklu CIECH Tri Tour już 18.06, kiedy to pasjonaci triathlonu będą mogli zmierzyć się na JBL Triathlon Poznań.

Michał na podium

Autor:

  • Albert Jankowski, Prelite Sp. z o.o.

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska