Nowy Renault Trafic przystosowany do transportu osób z niepełnosprawnościami

Nowy Renault Trafic będzie woził siemianowickie osoby z niepełnosprawnościami na zabiegi rehabilitacyjne.

Dzisiaj (29.05) Adam Skowronek, Sekretarz Miasta Siemianowice Śląskie przekazał Zenonowi Gwóździowi, urzędowemu kierowcy, kluczyki do srebrnego Renault Trafic. Miasto bowiem wzbogaciło się o nowy, specjalnie skonfigurowany mikrobus, którym pan Zenon będzie woził osoby z niepełnosprawnościami, które potrzebują specjalistycznego transportu.

– Samochodem tym będzie mogło podróżować 8 osób plus kierowca – mówi Artur Mrozek, Zastępca Naczelnika Wydziału Organizacji i Zarządzania Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich. – Oczywiście, jeżeli zajdzie taka potrzeba, również osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim będzie mogła być przewieziona nowym samochodem – dodaje.

Przypomnijmy, 9 grudnia ubiegłego roku w siedzibie Oddziału Śląskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), podpisano umowę na realizację projektu „Równe szanse – dostęp bez barier”. Na bazie tego porozumienia można było zakupić nowy, specjalistyczny mikrobus z myślą o najbardziej potrzebujących mieszkańcach naszego miasta. Tym samym na „zasłużoną emeryturę” zostanie odesłany wyeksploatowany volkswagen transporter, który przez 18 lat służył mieszkańcom naszego miasta

– Nowy samochód pozwoli na bezpieczny transport dzieci i młodzieży do placówek zajmujących się rehabilitacją osób z niepełnosprawnościami – mówi Adam Skowronek.

Na realizację projektu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 120 tysięcy ze środków PFRON, z kolei wkład finansowy miasta wyniósł blisko 100 tysięcy złotych.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Szymon Duczek, Rafał Jakoktochce