Przyrodnicze Meritum w Łodzi

Uczniowie Meritum w łódzkim orientarium

Młodzież ZSTiO Meritum z klasy ekologicznej III Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum nr 2 w czasie dwudniowego wyjazdu do Łodzi sprawdzała zastosowanie zdobytej wiedzy z zakresu biologii, ekologii i geografii.

Kapibary, słonie indyjskie, pancerniki i inne ciekawe okazy fauny Afryki, Ameryki Południowej i Australii uczestnicy warsztatów podziwiali podczas zwiedzania Orientarium ZOO w Łodzi. Taki sposób na zajęcia to pomysł, który znacząco odbiega od typowych lekcji przyrody, a z pewnością na dłużej pozostaje w pamięci.

Pod koniec dnia, przemierzając ulicę Piotrkowską, uczniowie mogli na chwilę wczuć się w role reżysera czy scenarzysty i rozwiązać zagadki z questu „Filmowy Testament,” dzięki któremu poznali historię Łodzi filmowej.

Kolejnego dnia warsztatów przyrodniczo-ekologicznych uwagę skupili na roślinach. Spacerując alejkami w Łódzkim Ogrodzie Botanicznym młodzi ludzie mijali kwitnące azalie, rododendrony oraz bzy, a także przygotowujący się do kwitnienia Pomnik Przyrody – aleje lipowe. Z strefy umiarkowanej przenieśli się do strefy lasów tropikalnych, gdzie w Palmiarni Ogrodu Botanicznego poznawali przystosowane roślin gwarantujące przetrwanie w innych strefach klimatycznych.

Już teraz wiemy, ze taki sposób na lekcje będziemy powtarzać cyklicznie.

Autor:

  • Małgorzata Franczyk, Meritum

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska