Lipcowe wydanie Głosu Miasta – już jest!

W tym numerze m.in.:

⏹ na str. 4-6 piszemy o miejskich inwestycjach, takich jak np.: wyremontowana ulica Elizy Orzeszkowej, przypomnijmy, to jest ta droga, która pozwala na dojazd do SCK Park Tradycji. Ponadto rusza budowa boisk do piłki plażowej przy Zespole Szkół Sportowych, kolejne siemianowickie szkoły będą posiadały fotowoltaikę a także informujemy o najnowszej odsłonie ortofotomapy. W tym miejscu nie sposób pominąć informacji o budowie najnowocześniejszej w Europie walcowni prętów, która powstanie w naszym mieście.
⏹ Str. 7 poświęcamy bezpłatnym turnusom rehabilitacyjnym w goczałkowickim uzdrowisku dla siemianowickich uczniów. Uproszczona ścieżka, minimum formalności, atrakcyjny program pobytu – zachęcamy do zainteresowania się tym tematem.
⏹ Strony 8-9, czyli tzw. „rozkładówka” to relacja z obchodzonego w tym miesiącu Święta Policji. Ponadto publikujemy „ściągę” którą warto przykleić magnesem do lodówki. To zdjęcia, dane teleadresowe oraz rejon działania siemianowickich dzielnicowych.
⏹ Na str. 10 opisujemy kolejny oddział siemianowickiego szpitala miejskiego. Tym razem bohaterami lekarze i pielęgniarki z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, którzy w swojej pracy specjalizują się m.in. w tzw. technikach małoinwazyjnych.
⏹ Na str. 11 rozmawiamy z Martą Nowacką, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o. o. Poruszamy kwestie inwestycji, kulisy walki o finanse dla placówki, które pozwalają na jej przetrwanie, a także o tym co jest największą wartością dodaną siemianowickiego szpitala miejskiego.
⏹ Str. 12 to ciąg dalszy Akcji Lato 2023. Tym razem – na całej stronie – przedstawiamy bogaty program imprez sportowo-artystyczno-kulturalnych na które zapraszamy w sierpniu wszystkich mieszkańców naszego miasta.
⏹ Str. 13 traktuje o edukacji. M.in. o trendach wśród ośmioklasistów, którzy na celownik wzięli nasze szkoły średnie.
⏹ Str. 14 to sprawy społeczne. Tam przeczytacie Państwo o kolejnym spotkaniu siemianowickich Kobiet Biznesu, wyróżnieniu jakie otrzymał nasz Powiatowy Urząd Pracy oraz konferencji „Siemianowice Przeciw Przemocy”, której gospodarzem był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Siemianowicach Śląskich.
⏹ Str. 15 – to, tradycyjnie już, informacje sportowe. Tutaj m.in. o powrocie Superligi (hokej na trawie) do Siemianowic Śląskich oraz o biegowym powitaniu lata. Prawie 200 osób wzięło udział w tym przedsięwzięciu, które już na stałe wpisało się do sportowego kalendarza wakacyjnych imprez.
⏹ Na str. 16 umieściliśmy – w atrakcyjnej graficznej oprawie – „rozpiskę” imprez kulturalnych, które odbędą się w sierpniu. Wśród nich m.in. koncerty w ramach Muzycznego Lata Chill Time pod Szybem Krystyn (wszystkie piątki miesiąca), animacje dla dzieci w Amfiteatrze w Parku Miejskim, pokazie iluzji dla całej rodziny, festiwalu listy śląskich szlagierów czy imprezie pt. Rozbawiona Przełajka. Oczywiście, na wszystkie te wydarzenia serdecznie Państwa zapraszamy.

Miłej lektury.

Lipcowe wydanie Głosu Miasta czytaj również tutaj

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Grafika: Szymon Duczek