Relacja z weekendu w SCK

Artysta z zespołu Piff Parre grający na trąbce
Artysta grający na trąbce

Za nami ostatni wakacyjny weekend tego lata. Wśród licznych wydarzeń, które miały miejsce w naszym mieście, każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Rozpoczęliśmy w piątek od energetycznego, bluesowo-rockowego koncertu zespół Piff Parre w SCK Parku Tradycji.

W Amfiteatrze mieliśmy przyjemność gościć Mirka Jędrowskiego wraz z jego zespołem oraz zaproszonymi gośćmi podczas niezapomnianego Happy Jędrowski Show. Także w Amfiteatrze, ale już w niedzielę bawiły się dzieci podczas ostatnich w tym sezonie animacji, gdzie atrakcji nie zabrakło.

Serię weekendowych wydarzeń zamknęliśmy Letnim Koncertem u Rheinbabenów, który miał miejsce w malowniczym SCK Zameczek. W niedzielny wieczór mieliśmy okazję delektować się dźwiękami Górniczej Orkiestry Dętej z Bytomia, która zagrała z okazji 150. rocznicy urodzin Wojciecha Korfantego. Wspólnie z Muzeum Górnośląskim podzieliliśmy się chwilą refleksji nad historią, którą przybliżyła nam dr Joanna Lusek.

Z tego miejsca dziękujemy serdecznie publiczności za tak liczny udział we wszystkich wydarzeniach w sezonie letnim 2023. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście i zapraszamy na kolejne wydarzenia, które cały czas przed nami.

Autor:

  • Celina Bagińska-Włodarek – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński