Dżem zagra w SCK-Bytków

Muzycy zespołu "Dżem" oraz duże logo zespołu w kolorze czerwonym
Zespół „Dżem”

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków (Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45)zaprasza w sobotę 9 grudnia o godzinie 18.00 na koncert legendy polskiej sceny muzycznej – zespołu DŻEM.

Bilety do nabycia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2991

Koncert stojący

Zespół Dżem, który z sukcesem przeszedł ponad czterdziestoletnią drogę, to prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej. W historii zespołu nie brakowało dramatycznych wydarzeń, ale niewątpliwie „polskich Rolling Stonesów” znają i kochają wszystkie pokolenia.

Grupa zaistniała w świecie muzycznym podczas Festiwalu w Jarocinie w 1980 roku, stając się największym odkryciem imprezy. Dżem rozkochał w sobie polską publiczność, wydając w 1982 r. swoje pierwsze single „Paw” i „Whisky”. Potem ich kariera zaczęła nabierać tempa. Nagrany i wydany w 1985 roku longplay „Cegła” to już ścisły kanon polskiego rocka, a przy okazji największy bestseller w dyskografii Dżemu.

Dżem wzbogacił i zbudował polską muzykę rockową tworząc takie piosenki, jak: Czerwony jak cegła, Sen o Viktorii, Skazany na bluesa, Wehikuł czasu, Whisky, List do M., Cała w trawie, Do kołyski i wiele, wiele innych.

Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński i Janusz Borucki.

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński