Jesień z gwiazdami w SCK – Bytków

Afisz z zapowiedziami jesiennych koncertów w Siemianowickim Centrum Kultury - Bytków. Afisz podzielony na cztery części z zapowiedziami koncertów zespołu Voo Voo, zespołu Armia, duetu Karaś/Rogucki i zespołu Dżem
Afisz z zapowiedziami jesiennych koncertów w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków

Koncertowa jesień zapowiada się w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków niezwykle ciekawie. Do Siemianowic zawitają gwiazdy polskiej sceny muzycznej a bilety na ich koncerty są już dostępne w kasach wszystkich obiektów SCK i na www.bilety.siemck.pl

W sobotę 7 października o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert zespołu Voo Voo. Trudno znaleźć zespół podobny do Voo Voo, który od lat jest synonimem muzycznego kunsztu, a zarazem wciąż poszukuje i nie daje się wpisać w sztywne ramy podziałów gatunkowych. Grupa Wojciecha Waglewskiego znana jest przede wszystkim z niepowtarzalnych występów na żywo. Najnowsza płyta Voo Voo, zatytułowana „Premiera” (wyd. Agora), jest po części wynikiem doskonałej koncertowej passy, a także chęci zaprezentowania publiczności aktualnej formy zespołu. Podczas tego koncertu zespół zaprezentuje utwory z najnowszej płyty „Premiera”, ale nie zabraknie też innych najbardziej znanych i cenionych przez fanów.

W niedzielę 5 listopada o godzinie 19.00 na scenie SCK – Bytków ponownie wystąpi zespół ARMIA, który zagrał niezapomniany i wyprzedany koncert wiosną ubiegłego roku. Zespół powstał w 1984 roku na skutek zetknięcia trzech osobowości niezależnej, polskiej sceny muzycznej: Tomasza Budzyńskiego (Siekiera), Roberta Brylewskiego (Brygada Kryzys, Izrael) i filozofa Sławomira Gołaszewskiego. Wydali kilkanaście płyt, z których wydana w 1991 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński – głos, Amadeusz Kaźmierczak – perkusja, Dariusz Budkiewicz – gitara basowa, Jakub Bartoszewski – waltornia, instrumenty klawiszowe oraz Stanisław Budzyński – gitara.

Tydzień później, w niedzielę 12 listopada o godzinie 19.00, po raz pierwszy w Siemianowicach, wystąpi duet KARAŚ/ROGUCKI. KARAŚ/ROGUCKI to duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumplings. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzał światło dzienne w formie albumu. Płyta ukazała się 14.02.2020 roku nakładem wytwórni Kayax i znalazł się na niej materiał, który sami artyści opisują jako erotyki motoryzacyjno-katastroficzne. I jak zapewne się domyślacie, nie są to zwykłe piosenki o miłości. Są to utwory opowiadające o uczuciach w epoce końca cywilizacji. Całość przybrała formę mroczną i gęstą, zainspirowaną muzyką lat 80., zimną falą i new romantic.

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora, który przypada w tym roku we wtorek 14 listopada, o godzinie 18.00 w SCK – Bytków wystąpi Paweł Gołecki. Artyście od wczesnego dzieciństwa towarzyszyła muzyka, ale czas rozpoczęcia swojej kariery muzycznej datuje na rok 1999, kiedy to po raz pierwszy wystąpił z zespołem ojca i wujka. Po jakimś czasie postanowił stworzyć własny zespół i tak powstała grupa Gołecki. Na pierwszy krążek zespołu nie trzeba było długo czekać. Wkrótce pojawiły się dwie kolejne płyty zespołu oraz solowa Pawła. Krążek zawiera piętnaście autorskich utworów. Wśród nich znajdują się takie hity jak: „A ty tego nie wiesz”, „Piękni i młodzi”. Dzięki kontraktowi z Wydawnictwem Muzycznym ESKA z Zabrza artysta rozpoczął swoją karierę na dużo większą skalę. Jego teledyski do piosenek „A ja piję” czy „Pokochaj mnie Ewo” mają na kanale piosenkarza miliony odsłon.

W sobotę 9 grudnia o godzinie 18.00 zaprosimy Państwa na koncert legendy polskiej sceny muzycznej – zespołu Dżem. Grupa zaistniała w świecie muzycznym podczas Festiwalu w Jarocinie w 1980 roku, stając się największym odkryciem imprezy. Dżem rozkochał w sobie polską publiczność, wydając w 1982 r. swoje pierwsze single „Paw” i „Whisky”. Potem ich kariera zaczęła nabierać tempa. Nagrany i wydany w 1985 roku longplay „Cegła” to już ścisły kanon polskiego rocka, a przy okazji największy bestseller w dyskografii Dżemu. Dżem wzbogacił i zbudował polską muzykę rockową tworząc takie piosenki, jak: Czerwony jak cegła, Sen o Viktorii, Skazany na bluesa, Wehikuł czasu, Whisky, List do M., Cała w trawie, Do kołyski i wiele, wiele innych. Obecny skład Dżemu to grający od początku Adam Otręba, Beno Otręba, Jurek Styczyński oraz solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbiński i Janusz Borucki.

Zapraszamy!

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński