Międzynarodowy Dzień Sprzątania Świata-Piknik Ekologiczny na Rynku

Na zielonym tle sylwetka człowieka wrzucającego śmieci do kosza
Plakat wydarzenia

Wydział Gospodarki Komunalnej wraz z Działem Zieleni i Utrzymania Czystości MOSiR „Pszczelnik” zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata, który odbywa się corocznie w trzeci weekend września. W Siemianowicach Śląskich, w piątek 15 września zostało zaplanowane sprzątanie najbardziej zaśmieconych terenów na mapie miasta z udziałem siemianowickich szkół i przedszkoli. Zachęcamy również mieszkańców do „uprzątnięcia swojego podwórka” i zgłoszenie chęci udziału w obchodach pod numer telefonu: (32) 228-08-48 wew. 27. Zainteresowane grupy zostaną zaopatrzone w worki i rękawiczki oraz zagwarantowane, iż zebrane odpady zostaną odebrane oraz prawidłowo zagospodarowane.

W dniu 16 września zapraszamy na Rynek Miejski, gdzie w godzinach 1100-1500 będzie odbywała się akcja promująca prawidłową segregację odpadów oraz sposobów na ich prawidłowe „pozbywanie się”. Jest to okazja na uprzątnięcie swoich mieszkań oraz piwnic gdzie zalegają drobne elektrośmieci, żarówki, baterie, przeterminowane leki oraz farby za które można w zamian można otrzymać sadzonki roślin. To wyjątkowa okazja na wymianę „śmieci” w zamian za „coś” przyjaznego dla naszego środowiska! Współtwórcami akcji będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z.o.o.. Siemianowice Śląskie oraz PTS ALBA Sp. z o.o..

Dla naszych najmłodszych zostały przewidziane quizy edukacyjne wraz z nagrodami. Największą atrakcją dla dzieci może okazać się możliwość zobaczenia śmieciarki od środka oraz uzyskanie od samych specjalistów – partnerów akcji, odpowiedzi na nurtujące pytania, związane z pojazdami oraz odbiorem odpadów.

To wyjątkowy dzień w roku, gdy mieszkańcy całego świata sprzątają naturę w swoich krajach! Serdecznie zapraszamy.

Autor:

  • Anna Mruczek,  Wydział Gospodarki Komunalnej

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska