Piknik Militarny z Rosomakiem za nami

Dzieci przy stoisku z członkami Grota
Piknik Militarny

17 września na terenie Parku Tradycji Siemianowickiego Centrum Kultury, odbył się coroczny Piknik z Rosomakiem. Miłośnicy militariów mieli okazję zobaczyć sprzęt wojskowy i pojazdy militarne. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się słynne Rosomaki – kołowe transportery opancerzone produkowane w Siemianowicach Śląskich.

Podczas tej edycji pikniku zaprezentowano Rosomaka z obrotnicą i Rosomaka AWR, czyli Artyleryjski Wóz Rozpoznawczy.

Zaprezentowano również sprzęt i wyposażenie służb mundurowych, wśród których w pikniku wzięli udział: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Chorzowie, Śląski Oddział Straży Granicznej, producent sprzętu ochronnego Maskpol, Areszt Śledczy w Tarnowskich Górach, Izba Administracji Skarbowej w Katowicach, Komenda Regionalna Straży Ochrony Kolei w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich, oraz Komendy Miejskie Państwowej Straży Pożarnej w Siemianowicach Śląskich i Dąbrowie Górniczej.

Uczestnicy pikniku próbowali swoich sił na strzelnicy airsoftowej i symulatorze zderzeń. Były też pokazy pierwszej pomocy i samoobrony.

Dla dzieci przeprowadzono konkursy z nagrodami. Odbyły się również licytacje gadżetów podarowanych przez wystawców na rzecz weterana – żołnierza 6 Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic, który podczas misji zagranicznej uległ wypadkowi.

Głównym organizatorem Pikniku Militarnego z Rosomakiem była Fundacja Na Rzecz Bezpieczeństwa i Obronności Kraju GROT we współpracy z firmą „Rosomak” S.A. i Siemianowickim Centrum Kultury.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków miasta Siemianowice Śląskie.

Autor:

  • Marek Omelan, SCK

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska