Seniorzy bawili się na „Biesiadzie z klasą”

Sala koncertowa SCK Bytków wypełniła się Seniorami

„Biesiada z klasą” – tak można by w skrócie określić wydarzenie senioralne, które odbyło się we wtorkowy wieczór (26 września) w SCK Bytków, w ramach grantu pozyskanego przez Stowarzyszenie Michałkowice 60 plus z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Swoim patronatem biesiadę objął Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech.

Ponad setka seniorów bawiła się w rytm arii operowych i operetkowych, pieśni patriotycznych i biesiadnych, które śpiewał znakomity artysta, tenor, solista operowy i operetkowy Sylwester Targosz-Szalonek oraz przy akompaniamencie fortepianowym Bohdana Wantuły, znanego wszystkim siemianowickiego muzyka.

To naprawdę była autorska „Biesiada z klasą”, z ucztą dla ducha i ciała – pyszne jedzenie przygotowała Marta Serafin.

Nasza siemianowicka seniorska rodzina powiększyła się o wielu nowych członków, którzy dzięki tym wydarzeniom, wycieczkom wyszli ze swoich domów, a niektórzy z „samotni” i pustego domu. I właśnie to bardzo cieszy.

Na biesiadzie nie zabrakło też znamienitych gości, którzy radośnie bawili się wraz z Seniorami. Dziękujemy Beacie Gałeckiej – Drugiej Zastępcy Prezydenta Miasta oraz Annie Zasadzie-Chorab – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, która podsumowała granty, przekazała podziękowania i zapewniła o dalszej współpracy z naszym miastem.

Więcej zdjęć z uroczystości można obejrzeć na fanpage’u miasta, w albumie „Biesiada z klasą” dla siemianowickich Seniorów

Autor:

  • Beata Łuczak | Koordynator ds. Seniorów

wprowadzający: Piotr Pindur
foto: Piotr Pindur | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie; Karolina Gera | SCK Bytków; Beata Łuczak | Koordynator ds. Seniorów