Trwają zapisy na Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking

Piknik Rodzinny na sportowo

W sobotę, 16 września 2023 r., w Siemianowicach Śląskich odbędzie się „Piknik rodzinny na sportowo” pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w ramach Narodowego Dnia Sportu. Głównym wydarzeniem dnia będzie „Siemianowicki Bieg Charytatywny i Nordic Walking”. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na MOSiR „Pszczelnik w godz. 11.00 – 15.00.

Chętnych do wzięcia udziału w biegu charytatywnym, którego celem jest wsparcie leczenia dla podopiecznych Fundacji „Piastun Wyrównywanie Szans”, prosimy o wpłatę za pakiet startowy (min. 50 zł) na numer konta Fundacji.

 • Subkonto: 57 1050 0099 7651 2347 0000 0000
 • Tytuł:  Siemianowicki Bieg Charytatywnydarowizna, Imię Nazwisko uczestnika

REGULAMIN I ZAPISY:
https://elektronicznezapisy.pl/event/8794.html

Więcej informacji:
https://fundacjapiastun.pl/charytatywny-bieg-dla-piotra/

Organizatorami biegu są:

 • Fundacja „Piastun Wyrównywanie Szans” Oddział w Siemianowicach Śląskich
 • MK TEAM EVENTS Klaudia i Marek Witor SC.

Współorganizatorami biegu są:

 • Urząd Miasta Siemianowice Śląskie
 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”
 • Siemianowickie Centrum Kultury,
 • Fundacja Wolne Miejsce
 • Bieg odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Rafała Piecha.

Podczas imprezy na wszystkich będą czekały także dodatkowe atrakcje, jak: dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, malowanie buziek, warkoczyki i animacje dla dzieci. A kto zgłodnieje będzie mógł skosztować pysznego żuru przygotowanego przez Fundację Wolne Miejsce.

Piknikowi Rodzinnemu towarzyszyć będzie także wydarzenie „12 godzin dla Piastuna”. Ten trwający równo pół doby bieg charytatywny ma na celu zachęcenie do wykręcania jak największej liczby kilometrów razem z Leszkiem Małyszkiem (siemianowickim mistrzem Polski w biegu 24-godzinnym) i Jakubem Śleziakiem (siemianowickim medalistą Mistrzostw Polski w biegu 48-godzinnym). Bieg rozpocznie się o godz. 7.00 na bieżni MOSiR „Pszczelnik” i potrwa do godz. 19.00. Każdy chętny do wzięcia udziału może się w tym czasie dołączyć i przebiec dowolną liczbę kilometrów w ramach swoich możliwości.

W akcję włączyły się także siemianowickie firmy, które będą wyceniały każdy zdobyty kilometr przez wszystkich uczestników biegu i pieniężny ekwiwalent zostanie przelany na podopiecznych Fundacji „Piastun Wyrównywanie Szans”.

Autor:

 • Wydział Kultury i Sportu

  Joanna Być

  j_byc@um.siemianowice.pl

  (32) 7656296