Wrześniowy Głos Miasta już jest!

Szanowni Państwo, z przyjemnością informujemy, iż wrześniowe wydanie Głosu Miasta, siemianowickiej gazety samorządowej dzisiaj i jutro będzie kolportowane do Waszych skrzynek. A w tym numerze przeczytacie m.in.:

▶️ na str. 2 przedstawiamy subiektywny informator seniora o wydarzeniach im dedykowanych, które odbędą się w październik oraz – tradycyjnie już – konkurs pt. Jakie to miejsce?

▶️ Na str. 3 podsumowanie mijającego miesiąca przez Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w tzw. „wstępniaku” oraz krótka relacja z uroczystości 90. urodzin, które obchodziło troje naszych dostojnych mieszkańców-jubilatów.

▶️ Str. 4-6 to miejsce w gazecie, które poświęcamy miejskim inwestycjom. Tutaj przeczytacie Państwo m.in. o rozbudowie ulicy Kruczej, nowym pumptracku budowanym w Michałkowicach, ukończonej budowie boisk do siatkówki plażowej czy siemianowickim klastrze energii.

▶️ Str. 7 zaprasza na kolejną, czwartą edycję, Ogólnopolskiego Konkursu Gospodarczego „Firma na Start”. Tam także relacja z trzeciego już spotkania siemianowickich (ale i nie tylko) Kobiet Przedsiębiorczych, a także sprawozdanie z powakacyjnego posiedzenia Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Siemianowice Śląskie.

▶️ Str. 8 radzi gdzie szukać pomocy w przypadku zaobserwowania u siebie lub najbliższych objawów depresji. Tam też przeczytacie Państwo o Szerpie Nadziei, który na co dzień pełni służbę w siemianowickiej „drogówce”.

▶️ Str. 9 opisuje kolejny etap tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Szanowni Państwo – to już czas głosowania!

▶️ Na str. 10 przedstawiamy kolejny oddział Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich Sp. z o. o. Tym razem „na tapecie” jest Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

▶️ Na str. 11 rozmawiamy z Januszem Firlą,siemianowiczaninem, aktywistą, zaangażowanym w prace Komitetu Rewitalizacji w Siemianowicach Śląskich.

▶️ Str. 12 w całości została poświęcona uroczystym obchodom 100-lecia I LO im. Jana Śniadeckiego.

▶️ Str. 13 to relacja z jubileuszu Alicji Boncol, jednej z największych gwiazd polskiej sceny muzyki country oraz przypomnienie historii powstawania Siemianowickiego Centrum Kultury Park Tradycji, którego inicjatorem był Jacek Guzy były Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

▶️ Str. 14 poświęcona została wydarzeniom kulturalnym: wernisażowi wystawy Piotra Kwiatkowskiego „Exodos-Eisodos. Droga człowieka ku Bogu – biblijna historia pielgrzymowania” oraz Europejskim Dniom Dziedzictwa, czyli projektowi, którego celem jest m.in. edukacja historyczna oraz promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kultury.

▶️ Str. 15 to – tradycyjnie już – wydarzenia sportowe mijającego miesiąca. Piszemy m.in. o charytatywnym Pikniku Rodzinnym na Sportowo a także XV Silesia Marathonie, który wystartuje już niebawem, bo 1 października br.

▶️ Ostatnia strona naszej (Waszej) gazety – str. 16 – zaprasza na koncerty organizowane przez Siemianowickie Centrum Kultury. Zagrają m.in. zespół Dżem, Armia, Karaś/Rogucki czy Urszula Makosz oraz Paweł Siluk-Steiner.

Serdecznie zapraszamy do lektury!

Wrześniowy Głos Miasta czytaj również tutaj.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Grafika: Szymon Duczek