Dzień Wszystkich Świętych 2023 – zmiany organizacji ruchu w rejonach cmentarzy

Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich informuje, że w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym w okresie Dnia Wszystkich Świętych, w rejonach siemianowickich cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu.

Od 31 października do 2 listopada pojawi się dodatkowe oznakowanie, które uniemożliwiać będzie parkowanie na pewnych odcinkach tych ulic oraz informować o parkingach w rejonach cmentarzy. Ruch na niektórych ulicach będzie zmieniony na jednokierunkowy. Wszystko po to, aby zapewnić płynność ruchu pojazdów i bezpieczeństwo odwiedzających.

W okresie Wszystkich Świętych natężenie ruchu w rejonach cmentarzy rośnie. W galerii zdjęć (pod tekstem) znajdują się informacje dotyczące zmian organizacji ruchu przy cmentarzach na ulicach: Michałkowickiej, Spokojnej, Maciejkowickiej, Cmentarnej, Jagiełły i Węglowej.

Aby uniknąć korków i tracenia czasu na znalezienie miejsca do parkowania zachęcamy do skorzystania z komunikacji publicznej ZTM. Zasady funkcjonowania komunikacji w Dniu Wszystkich Świętych można znaleźć pod linkiem Komunikacja publiczna ZTM we Wszystkich Świętych.

Apelujemy również do wszystkich pieszych o założenie elementów odblaskowych, które zwiększą waszą widoczność i spowodują, że będziecie szybciej zauważeni przez kierowców, co da im odpowiedni czas na zareagowanie. Życie jest znacznie droższe niż odblask!

Informacje powyższe można znaleźć również na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Piotr Pindur

    p_pindur@um.siemianowice.pl

    (32) 7605306

  • Źródło: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich

wprowadzający: Piotr Pindur
foto: Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich