Marek Pietrzykowski – spotkanie autorskie

Marek Pietrzykowski
Marek Pietrzykowski

Piątkowy wieczór. Kolejne spotkanie autorskie w Willi Fitznera. Niesamowita osobowość Pana Marka, jego życie, pasje i opowieści o podróżach mogłyby posłużyć jako scenariusze dla wielu filmów. Zarówno przygodowych jak i filmów akcji. Trzykrotne pokonanie samochodem trasy Stalowa Wola – Bagdad stanowiło nie lada wyczyn na chwilę przed wojną w zatoce. Lekkość z jaką gość opowiadał, a także wyczuwana skromność sprawiały, że publiczność jednym tchem chłonęła opowieść za opowieścią…. Było tego naprawdę wiele: loty szybowcem, balonem, nurkowanie, żeglarstwo i 35-letnia przygoda instruktora surfingu.

Mało? Wyobraźcie sobie Państwo, że inżynier z wykształcenia zajmował się czas jakiś wyrobami jubilerskimi. Dodając do tego łatwość z jaką pisze o swoim życiu – daje mu dodatkową wartość – duszę artysty.

Na sam koniec niejako podsumowując spotkanie, jasno i wyraźnie zaznaczył, że najważniejsza w jego przygodzie – życiu – jest rodzina. Pan Marek poprosił swoją żonę na scenę i przedstawił ją jako swojego kapitana na jachcie, którym płynie przez życie!

Panie Marku – zawsze stopy wody pod kilem we wszystkich wyzwaniach, które są jeszcze do zrealizowania!

Autor:

  • Krzysztof Bogdoł – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: Monika Bilska