Życzenia dla Nauczycieli

Nauczycielka otoczona przez dzieci, tablica z poprawionym napisem
Dzieci składające życzenia swojej nauczycielce

Drodzy Państwo, Nauczyciele, Pedagodzy, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

świat, w którym żyjemy tworzą pokolenia mające w pamięci swych wybitnych pedagogów, od których czerpały, czerpią i będą czerpać wiedzę i wzorce na dalsze życie. To w znacznej mierze od Was zależy, jakimi ludźmi w przyszłości będą Wasi uczniowie.

Chcę więc dzisiaj podziękować za Państwa wspaniałą pracę. Za codzienne wysiłki, których wymaga sztuka uczenia. Za zaangażowanie w rozwój wiedzy i rozwój osobisty naszych dzieci i młodzieży. Za lekcje i za indywidualne rozmowy, które są nie mniej ważne, zwłaszcza dla dorastających wychowanków.

Wyrażam swoje uznanie dla Państwa wytężonych starań, których wymownym efektem jest zbudowanie bardzo pozytywnego wizerunku siemianowickiej oświaty, znajdujące swoje odbicie w zdecydowanym wyborze tutejszych szkół na kontynuowanie edukacji na szczeblu ponadpodstawowym.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu wyrazy szacunku za ten trud. Życzę tylu satysfakcji, ilu uczniów. Niech postępy w nauce każdego z nich będą dla Państwa źródłem zawodowego spełnienia, dumy i zadowolenia.

Rafał Piech

Prezydent Miasta