Parlamentarzyści zadeklarowali pomoc mieszkańcom Bańgowa

– Zrobimy wszystko, aby jeszcze w tym roku parlament pochylił się nad kwestią zmian regulacji prawnych zmierzających do tego, by takie przypadki podwyżek cen energii jak na osiedlu Bańgów, również zostały objęte tarczami ochronnymi – deklarowali przedstawiciele polskiego parlamentu, którzy dzisiaj (8.12) spotkali się z mieszkańcami Bańgowa w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 16.

To już kolejne spotkanie, zorganizowane z inicjatywy Rafała Piecha, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie. Pierwsze – spontaniczne – odbyło się w ubiegłym tygodniu (30.11) również w SP nr 16. Wtedy prezydent obiecał, że na następne zaprosi posłów, przedstawicieli zarządu i rady nadzorczej Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Tauron Ciepło Sp. z o.o. oraz Urzędu Regulacji Energetyki.

Zaproszenie przyjęli ze strony parlamentu: Ewa Kołodziej (Koalicja Obywatelska), Łukasz Ściebiorowski (Koalicja Obywatelska), Roman Fritz (Konfederacja Korony Polskiej) oraz Grzegorz Płaczek (Konfederacja Wolność i Niepodległość), a także przedstawiciele zarządu Tauron Ciepło Sp. z o.o. w Katowicach oraz zarządu i rady nadzorczej Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Tematem debaty był problem zróżnicowania sytuacji mieszkańców budynków mieszkaniowych (bloków) pozostających w zasobie spółdzielni mieszkaniowych oraz wspólnot, w kontekście drastycznych podwyżek cen energii cieplnej. Dodajmy, energii cieplnej dostarczanej przez przedsiębiorstwa eksploatujące kotłownie gazowe. W przypadku Bańgowa jest to Tauron Ciepło Sp. z o.o.

– W przyszłym tygodniu ukonstytuuje się nowy rząd, zatem od początku jego prac będziemy w stałym kontakcie z obecnymi tutaj parlamentarzystami i będziemy wywierali presję, by obiecane zmiany legislacyjne nastąpiły w ciągu 2-3 tygodni, tak jak deklarowali obecni na spotkaniu parlamentarzyści – zapewnia Prezydent Rafał Piech.

W dalszej części spotkania toczyła się – momentami pełna emocji – dyskusja pomiędzy mieszkańcami a przedstawicielami spółdzielni mieszkaniowej oraz Tauron Ciepło Sp. z o.o. podczas której wyjaśniano wszelkie kluczowej kwestie związane z rozliczeniami cen ciepła i podgrzewu wody.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Piotr Pindur