Siemianowice bliżej gwiazd

Alicja Majewska na scenie SCK Zameczek
Alicja Majewska

W niedzielne popołudnie na scenie michałkowickiego Zameczku wystąpiła niekwestionowana gwiazda piosenki, dama polskiej estrady Alicja Majewska oraz znakomity kompozytor i pianista Włodzimierz Korcz. Duet znany w Polsce i za granicą od blisko pół wieku koncertuje w największych salach Polski, a bilety wyprzedają się ze sporym wyprzedzeniem. Nic więc dziwnego, że również sala w SCK Zameczek wypełniona była po brzegi, a bilety rozeszły się w mgnieniu oka.

Artyści zaprezentowali przekrój repertuaru. Były piosenki z najnowszej płyty „Piosenki Korcza i Andrusa”, ale nie zabrakło także najbardziej znanych utworów jak „Jeszcze się tam żagiel bieli” czy „Jaka róża taki cierń” w wykonaniu instrumentalnym samego kompozytora.

Blisko dwugodzinny koncert pozwolił publiczności zachwycić się znakomitymi kompozycjami, głębią przekazu ukrytą w tekstach oraz niezmiennie zachwycającym głosem Alicji Majewskiej. Całość okraszona była subtelnym dowcipem, a Artyści oczarowali publiczność swoim ciepłem, elegancją i kunsztem artystycznym.

Nie obyło się oczywiście bez owacji na stojąco i bisów, a po koncercie była możliwość rozmowy i zrobienia pamiątkowych fotografii z Panią Alicją Majewską.

Autor:

  • Anna Moj-Łukasik – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński