Dotyczy fałszywej informacji związanej z oświetleniem miejskim

Ledowa latarnia miejska.
Ledowa latarnia miejska.

W odpowiedzi na wpisy, które ukazały się 24 marca br. na grupach facebookowych związanych z Siemianowicami Śląskimi, dotyczące zmiany godzin oświetlenia ulic, informujemy, że Gmina Siemianowice Śląskie nie zlecała żadnej firmie, w tym także firmie Tauron Nowe Technologie S.A., zmian czasu działania oświetlenia ulicznego w mieście.

Informacja o zmianie czasu włączania i wyłączania latarni na 45 minut po zachodzie słońca i przed wschodem słońca, którą rzekomo miała zlecić Gmina Siemianowice Śląskie, jest manipulacją, która nie ma pokrycia w rzeczywistości i stanowi nieprawdziwe doniesienia.

Obecnie wszystkie zegary astronomiczne sterujące oświetleniem ulicznym w naszym mieście są ustawione zgodnie z określonymi parametrami, które uwzględniają naturalny cykl światła słonecznego. Oznacza to, że rano oświetlenie gaśnie 17 minut przed wschodem słońca, natomiast wieczorem załącza się 17 minut po zachodzie słońca.

Gmina Siemianowice Śląskie niezmiennie kładzie nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu mieszkańcom, w tym także poprzez odpowiednie zarządzanie oświetleniem ulicznym.

W związku z manipulacjami, jakie przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi mogą pojawiać się w przestrzeni publicznej, prosimy o kontakt z właściwymi organami gminy Siemianowice Śląskie.

Dziękujemy za zaufanie i współpracę.

Ledowe latarnie miejskie nocą.
Ledowe latarnie miejskie nocą.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Szymon Duczek, Piotr Pindur