Siemianowicka Piąteczka ProtoTYpuje!

Plakat: balony z fotografiami uczestników projektu
Odlotowa ekipa

Siemianowicka Piąteczka w ścisłej czołówce laureatów programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pt. „ProtoTYpuj”. Dzięki nieskończonym pokładom kreatywności i owocnej
współpracy możemy z dumą reprezentować naszą społeczność uczniowską i miasto Siemianowice Śląskie na arenie ogólnopolskiej. Łącząc aktywność fizyczną z dbałością o środowisko naturalne, wsłuchując się w głos młodzieży i wychodząc im na przeciw, w naszej szkole skonstruujemy wyjątkowy rower zasilany niespożytą energią uczniów. Wszystko po to, by choć troszkę odciążyć środowisko naturalne i …. zasilać smartfony.
Pomysłodawcą wyróżnionego projektu jest Mirosław Pawłowski-innowacyjny nauczyciel matematyki, pasjonat pracy projektowej. Podążając za swoimi zainteresowaniami od wielu lat motywuje uczniów do działania. Dzięki czemu mają oni możliwość rozwijać kompetencje przyszłości. „To czy efekt moich działań będzie cudowny i widowiskowy nie jest najważniejsze. Za najważniejsze bowiem uważam rozbudzenie motywacji, ciekawości i pomysłowości moich uczniów.”

Autor:

  • Wioleta Mueller-Konieczny, SP 5

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska