To już ostatni dzwonek, by złożyć swój PIT

Formularze PIT

Szanowni Państwo, przypominamy, że już tylko kilka dni pozostało do rozliczenia z fiskusem za rok 2023. Mówimy tutaj o druku PIT-37, czyli najpopularniejszej deklaracji podatkowej, składanej w przypadku, kiedy pracownik, zleceniobiorca, emeryt czy rencista rozlicza swoje jedyne źródło przychodów. Gwoli przypomnienia, dotyczy ona wyłącznie przychodów opodatkowanych w skali podatkowej 12 i 32 procent.

Termin rozliczania deklaracji podatkowych PIT-37 jest uregulowany ustawą o podatku PIT. W myśl jej przepisów podatnik zobowiązany jest do rozliczenia tej deklaracji w terminie od 15 lutego do 30 kwietnia. W tym roku sprawa jest stosunkowo prosta, bowiem 30 kwietnia wypada we wtorek.

Sugerujemy i namawiamy Państwa do złożenia swojego PIT-u w Siemianowicach Śląskich. Dlaczego? Bowiem spora część tego rozliczenia jest przekazywana z powrotem do gminy, w której został on rozliczony. Z tego tytułu do budżetu naszego miasta w ubiegłym roku „wróciło” prawie 84,5 mln zł.

Wystarczy w rubryce: miejsce i cel składania zeznania” wpisać: Siemianowice Śląskie.

To właśnie w dużej części z tych pieniędzy można realizować inwestycje związane z m.in.: budową nowych ścieżek rowerowych, infrastruktury sportowej na wolnym powietrzu, utrzymaniem zieleni czy realizacją projektów związanych z Budżetem Obywatelskim.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: archiwum Biura Prasowego UM Siemianowice Śląskie