Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych w Siemianowicach Śląskich

Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych w szpitalu miejskim w Siemianowicach Śląskich.
Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych w szpitalu miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich Sp. z o.o. zainaugurował dzisiaj (18.05.), wraz z Zespołem Lecznictwa Psychiatrycznego, nowe wydarzenie – Dzień Pacjentów Szpitali Powiatowych. Patronat nad imprezą objął prezydent miasta.

Była to doskonała okazja do skorzystania z bezpłatnych badań, konsultacji oraz porad specjalistów. Nie zabrakło również tematycznych wykładów. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich, a także licznie przybyli goście z miast ościennych, mogli wykonać sobie badania krwi, również pod kątem zawartości cukru, zmierzyć ciśnienie, uczestniczyć w warsztatach z tzw. „pierwszej pomocy”. Do specjalnie podstawionego cytobusu ustawiały się kolejki pań, chętnych do darmowego badania. Również obecny na przyszpitalnym placu krwiobus cieszył się powodzeniem. Zarówno wśród aktywnych krwiodawców, jak i tych, którzy byli zainteresowani wejściem do tego elitarnego grona.

Przedstawiciele Fundacji „Oko w Oko z Rakiem” instruowali zarówno mężczyzn jak i kobiety pod kątem tzw. samobadań. W trakcie dzisiejszego wydarzenia można było również skorzystać z porad specjalistów z dziedzin: m.in.: chorób wewnętrznych, farmakologii, psychologii i psychiatrii, psychoterapii, pracy socjalnej, fizjoterapii. Warto dodać, że ci ostatni zaprezentowali również szerokie możliwości robotów rehabilitacyjnych.

W wydarzeniu promującym profilaktykę zdrowotną udział wzięli: Katowickie Centrum Onkologii, Fundacja Oko w Oko z Rakiem, Śląska Izba Aptekarska, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach oraz pracownicy Szpitala Miejskiego w Siemianowicach Śląskich.

Jak zapowiadają organizatorzy akcji, ta dzisiejsza była pierwszą, która zapoczątkuje prozdrowotny cykl podobnych spotkań.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Rafał Jakoktochce