MOPS – poznaj ofertę dla dzieci

Logo MOPS

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”.

Janusz Korczak

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 16 lat do zapoznania się z ofertą

naszych Placówek.

W skład Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego dla Dzieci wchodzą dwie Placówki:

  • Specjalistyczna Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci przy ul. Śniadeckiego 13;
  • Placówka Wsparcia Dziennego dla Dzieci przy ul. Matejki 4.

Placówki są czynne przez cały rok, również w czasie ferii zimowych i wakacji we wszystkie dni robocze, od poniedziałku do piątku. Dzieci w wieku od 3 do 6 lat mogą skorzystać z oferowanych usług od godziny 7:30 do 13:00, a dzieci w wieku szkolnym od godziny 12:00 do 17:00. W dni wolne od nauki dzieci w wieku szkolnym zapraszamy na zajęcia do Placówek już w godzinach rannych.

W ramach bezpłatnego pobytu dzieci w wieku przedszkolnym otrzymują u nas:

  • śniadanie i obiad;
  • możliwość uczestniczenia w zajęciach plastycznych, artystycznych rozwijających kreatywność, sportowych, rekreacyjnych i wielu innych wpływających pozytywnie na rozwój umiejętności społecznych.

Dzieciom w wieku szkolnym oferujemy:

  • zajęcia sportowe, rekreacyjne na terenie obiektów i w plenerze;
  • zajęcia integracyjne oraz profilaktyczne, pozytywnie wpływające na rozwój społeczny i umiejętność budowania relacji rówieśniczych;
  • w razie potrzeby pomoc w realizacji materiału szkolnego;
  • popołudniowy posiłek.

W okresie letnim szczególnie dbamy o ruch na świeżym powietrzu – zapewniamy dzieciom możliwość jazdy na rowerach, łyżworolkach, hulajnogach. Sąsiadujemy z Kompleksem Sportowym „Sporcik” i Pływalnią Miejską, gdzie także aktywnie spędzamy czas. Organizujemy wycieczki, wyjścia do kina lub na inne imprezy kulturalne.

W czasie wolnym od zorganizowanych zajęć dzieci mają do dyspozycji wiele gier planszowych i kreatywnych zabawek, a ponadto tablety i konsole do gier dla fanów cyfrowych rozrywek.

Naszą kadrę tworzą doświadczeni wychowawcy i specjaliści. W Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego dla Dzieci zatrudnieni są: pedagog, psycholog i logopeda, którzy pracują indywidualnie z dziećmi, zapewniając im specjalistyczną pomoc.

Nasza oferta skierowana jest do rodzin przeżywających trudności w opiekowaniu się i wychowaniu dzieci. Wsparciem pedagogicznym oraz psychologicznym obejmujemy nie tylko dzieci, ale – w razie potrzeby – także ich rodziny. Chętnie spotykamy się z opiekunami, aby wspólnie wypracowywać rozwiązania na rzecz naszych podopiecznych.

Zapraszamy po więcej informacji i zachęcamy do osobistego kontaktu z Placówką pod numerem telefonu: 32 228 37 39 lub do odwiedzenia nas.

Autor:

  • Agnieszka Rylska, MOPS

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska