We wrześniu spektakl operetkowy „Wiedeńska krew”

Scena z operetki "Wiedeńska krew" Johanna Straussa
Scena z operetki „Wiedeńska krew” Johanna Straussa

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza w niedzielę 29 września o godzinie 18.00 na spektakl operetkowy „Wiedeńska Krew” w wykonaniu Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Gwiazdorska obsada solistów, pełny III aktowy spektakl operetkowy, znakomita orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura , gustowne kostiumy, cudowne głosy i najpiękniejsze wiedeńskie walce!

Przedstawiamy pełny spektakl muzyczny z zachwycającymi, barwnymi kostiumami, dopracowaną choreografią i niebanalną scenografią, bez skrótów i okrojonych wersji koncertowych! Na scenie występują soliści międzynarodowych scen muzycznych, laureaci konkursów wokalnych, którzy zachwycają widzów znakomitymi głosami, rozbawiają do łez perypetiami głównych bohaterów i przenoszą do roztańczonego Wiednia. Towarzyszy im znakomita Orkiestra Teatru Arte Creatura złożona z wybitnych muzyków, wirtuozów swych instrumentów, pod dyrekcją uznanych dyrygentów.

Wiedeńska krew Johanna Straussa jest jedną z czterech (obok Zemsty nietoperza, Barona cygańskiego i Nocy w Wenecji) najbardziej znanych operetek kompozytora, które niezmiennie utrzymują się w czołówce światowego repertuaru. Fabuła Wiedeńskiej krwi jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, rozstają się i na powrót do siebie wracają. Całość opowiedziana jest niezwykle lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię słomianego wdowca – hrabiego Zedlau, który zyskał sławę pierwszorzędnego uwodziciela i casanovy, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i żona, która wraca do domu. Tymczasem hrabia stara się o wdzięki innej damy. Jak to bywa w operetkach wszystko kończy się szczęśliwie, a każdy znajduje upragnioną miłość.

Bilety w cenie 100 zł/ 90 zł. emeryci do nabycia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=3088
Zniżka dla seniorów po okazaniu w kasie przy zakupie Karty Seniora

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury