Akcja Lato – nudy nie będzie

Plakat: niebieskie tło, na nim plakaty poszczególnych wydarzeń
Plakat Akcji Lato

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. A na pewno nie w Siemianowicach. Właśnie rozpoczyna się Akcja Lato, a wraz z nią wiele propozycji ciekawego, radosnego spędzenia wolnego czasu. Tradycyjnie w soboty na Rynku Miejskim pojawiać się będą dmuchańce i planowane są animacje dla dzieci. Miło i wesoło najmłodsi będą mogli spędzać czas także na animacjach w Jarzębinie i Zameczku oraz w Free Time Parku na Przełajce. Regularnie dwa razy w tygodniu przez oba letnie miesiące organizowane będą pikniki dzielnicowe, a w Parku Tradycji każdego dnia będzie okazja wykazać się sprawnością na industrialnym placu zabaw. Tam również we wtorki i czwartki przygotowano projekcje filmowe dla dzieci, natomiast w każdą niedzielę zapraszamy milusińskich do Amfiteatru na spektakle Teatralnego Lata pod Chmurką.

Miejska Biblioteka Publiczna także, jak co roku, ma dla dzieci wiele propozycji, a wśród nich zajęcia czytelniczo-plastyczne i konkursy.
Nie zabraknie też zajęć dla młodych miłośników sportu. MOSiR zaprasza na Turniej Piątek Piłkarskich Drużyn Podwórkowych, czy na – Wakacje z Lekkoatletyką (ilość miejsc ograniczona. Zapisy od 15 lipca br.) Inna ciekawa propozycja, to bezpłatna nauka gry w tenisa na kortach Pszczelnika, zaproszenie na otwarte zajęcia piłki ręcznej dzieci na KS Michał, na także otwarte zajęcia hokeja na trawie na „Siemionie”. Przy tym miejskie baseny udostępniają je dzieciom i młodzieży po preferencyjnej cenie. Oczywiście nie zabraknie wycieczek autokarowych. To nie wszystkie propozycje, z jakich możecie skorzystać – z pełną ofertą można zapoznać się tu:

https://bit.ly/akcjalato_24

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

foto: Szymon Duczek