Spotkanie promujące Muzealny Rocznik nr 23

Górną część zajmuje pasmo w kolorze szałwiowej zieleni z czarnym napisem „ROCZNIK MUZEALNY”, na który nałożono mniejszy, beżowy napis „siemianowicki”. Powyżej widnieje numer ISSN oraz rok wydania. Dolną część okładki stanowi archiwalna, czarno-biała fotografia przedstawiająca zabytkowy, wielopiętrowy budynek o bogatej fasadzie.
Rocznik Muzealny

Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich zaprasza na spotkanie promujące Rocznik Muzealny nr 23. Podczas wydarzenia autorzy publikacji zaprezentują swoje artykuły i przybliżą tematy związane z historią miasta, jego architekturą, przemysłem i mieszkańcami.

W spotkaniu udział wezmą autorzy tekstów – Michał Bulsa, Bolesław A. Dùllek, Małgorzata Derus, Witold Wieczorek, Andrzej Skowroński oraz Stefan Pioskowik. Opowiedzą oni o swoich artykułach, takich jak „Nierówna walka o drewniane dziedzictwo Siemianowic Śląskich…”, „Gospoda hutnicza i późniejsze losy jej budynku”, „Mała architektura w Siemianowicach” czy „Bank Ludowy w Siemianowicach Śląskich. Zapomniana historia”.

Spotkanie będzie także okazją do bezpośredniej rozmowy z autorami i zadania pytań.
Szczegóły:
Data i godzina:
30 stycznia 2026, godz. 17.00
Miejsce:
Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich

Autor:

  • Patryk Leszner – Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich

wprowadzający: Jan Litwiński