Adam Bul i Bernard Maseli w Parku Tradycji

Na białym tle czarno białe zdjęcia występujących muzyków Adama Bula i Bernarda Maselego. Ponadto tekst z informacją o koncercie obu artystów w Parku Tradycji; autor: Radosław Matysek

Siemianowickie Centrum Kultury-Park Tradycji zaprasza w sobotę 13 listopada o godzinie 18.00 na spotkanie z jazzem światowej klasy. Na scenie Parku Tradycji wystąpią Adam Bul i Bernard Maseli.

Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2181

Bernard Maseli – światowej sławy muzyk jazzowy. Od ponad 20 lat wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Katowickiej Akademii Muzycznej. Karierę rozpoczął wraz z zespołem WALK AWAY, współpracował z legendarnym trębaczem Milesem Davisem, kompozytorem Zbigniewem Preisnerem, gitarzystą Deanem Brownem, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, Anną Marią Jopek, Grzegorzem Skawińskim, Mieczysławem Szcześniakiem i wieloma innymi. Jest autorem wielu kompozycji i aranżacji (również produkcje radiowe) i nagrał ponad siedemdziesiąt płyt.

Adam Bul – absolwent studiów magisterskich i podyplomowych Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk koncertujący i sesyjny. Współpracował z takimi wykonawcami jak: Marek Andrysek, Bohdan Lizoń, Jacek Kasprzyk oraz jako solista współpracował z licznymi orkiestrami. Znakomity siemianowicki gitarzysta, laureat wielu konkursów gitarowych, twórca „Siemianowickiej Szkoły Gitary”.

Autor:

  • Marek Omelan, SCK

wprowadzający: Jan Litwiński